Červen 2018

SuperStar 2018 je spěšná karaoke party

9. června 2018 v 15:48 | Hell |  Co se děje?
Česko Slovenská Superstar
Když začaly běžet upoutávky na další sérii zpěvácké soutěže Superstar, docela jsem se těšila. Miluju hudbu a moc ráda sleduji a fandím lidem, kteří něco umí. Bohužel jsem docela zklamaná.


Mnoho povyku pro nic
Ony upoutávky trvaly snad déle, než soutěž samotná. Než se člověk stihl trochu zorientovat a najít si v soutěži někoho zajímavého, už je tu finále. Asi se neočekávala výrazná sledovanost, protože soutěžící vypadávali hned po dvou, což je docela smutné. Porotci často opakují, jak člověk nemusí soutěž ani vyhrát, ale může zaujmout. Nejsem sice producent, takže asi nerozpoznám tu správnou dojnou krávu, ale jak říkám - moc času a prostoru na to, aby zaujali, ti soutěžící neměli. Nebo tam opravdu nebyl nikdo výrazně zajímavý...čemuž se mi moc nechce věřit.

Teď to začalo, tak už končíme
Nyní už tam máme pouze tři finalistky, z nichž vzejde další zpěvačka s nálepkou "vítězka SuperStar ročník vůbec nevim, ale byla tam" a je mi líto, ale ten letošní ročník je pro mě jedna velká karaoke party. Tohle mi vadilo na naší verzi této soutěže vždycky. V zahraničí se už během soutěže profilují zpěváci, upravuje se jim aranžmá - pokud jde o českou/česko-slovenskou verzi, tenhle servis dostane vždycky jen jeden člověk z celé top10/12, pokud vůbec, a ten pak zpravidla vyhrává.

Čekáte překvapení?
Minule to byla Emma Drobná, která ale opravdu docela jede a její písničky mají světový zvuk i úroveň. Letos asi všichni čekáme, že to bude Tereza Anna Mašková. Což o to! Je to neuvěřitelná zpěvačka! Na podiu se pohybuje velmi zkušeně, je vidět, že je to pro ní komfortní zóna, odzpívá snad úplně všechno a precizně, ale mně osobně tam něco chybí.

Drobná ani zdaleka neumí svůj hlas ovládat s takovou jistotou jako Mašková, ale má "to něco" navíc, co u Maškové postrádám. Třeba se to změní, jakmile začne dělat vlastní tvorbu. Pokud kolem sebe bude mít dobrý tým. Pokud ne, i s tím zlatem v hrdle, zapadne stejně jako všechny ostaní rychlokvašky. Nebo si snad ještě dneska někdo vzpomene na takovou Barboru Hazuchovou či Veroniku Danišovou? Nebo David Spilka - vzpomínáte na něj vůbec? A co když půjdeme ještě o něco zpátky do minulosti? Veronika Stýblová nahradila zpěvačku v projektu Verona, ale přiznejte se - došlo vám, že to je právě ta blondýna ze SuperStar? A vítězku Sabinu Křovákovou teď vytáhnul odpůrce této soutěže Xindl X, jinak by snad ani nikdo nevěděl, že tu soutěž vyhrála a prachy dostala za zpěv. Možná skalní fanoušci nesouhlasí, ale já ji zaregistrovala maximálně na pár fotkách z otvíraček nových klubů, popřípadě v souvislosti s tím, jak zase někde pařila do rána.

Teď je teď!
Ale zpět k letošnímu ročníku. Karmen Pál-Baláž. Další zpěvačka se dobrým hlasem, ale bohužel jí z mého pohledu schází trochu cit pro nějakou míru. Od chvíle, kdy jí porota pochválila chrapláček, začala ho cpát všude. A jak všichni víme, čeho je moc, toho je příliš. Přestalo to působit přirozeně a ztratilo to to svoje kouzlo. Přesto je i tato soutěžící fantastická zpěvačka. Všichni ale tušíme, že když slovenská zpěvačka zvítězila posledně, letos to bude češka, abychom se jako národy nesežrali.

A protože za českou část už tu máme jen mladičkou Elišku Ruskovou, která zpívá na svůj věk velmi dobře, ale ještě ani neví, která bije, jsem přesvědčená o své teorii vítězství nejsilnější, byť (kromě barvy vlasů) vlastně docela nezajímavé Maškové. Eliška během soutěže dospívá, tvrdil Habera. Je to možné, ale v tom fofru jsem to asi nepostřehla. Nicméně je naprosto logické, že patnáctiletá holčina ještě vůbec netuší, jakým směrem se v hudbě bude ubírat. Je jak čistý list papíru, takže bude trvat než se nějak vyprofiluje, než se najde - snad ji někdo nezprzní -, ale i díky tomu jsou pro mě její vystupení pěkná, dobrá, ale opravdu jen karaoke.

Ale soutěž není jen o soutěžících
Co se týká moderátorů, to je teda taky trochu bída. Mareš vypadá unaveně, vtipy snad i dobré, ale soutěžící je nechápou a divák už je asi unaven (?) a ta slovenka...no, má hezký zuby.

A porota?
Haberu
chápu, Rupperta chápu, Knechtovou chápu - mají zkušenoti, něco sami dokázali, rozumí showbyznysu, mají hudební sluch. Beníka fakt nechápu. Asi to má být morální podpora, přece si touhle soutěží taky prošel. Ale sorry! Tanečník a fešák do reklamy na přípravky proti beďákům na čele, o jehož zpěváckých kvalitách mám své pochybnosti, kterému ještě ke všemu není rozumět polovička toho co říká, což je možná i dobře má někoho hodnotit? Když tam i takzvaný Pošťák zpíval snad líp, než on sám? No, dobře... Pravdou je, že může soutěžícím poradit, jak důležité je být vidět, takže šup šup do reklamy třeba na vložky, holky! (Mně nevadí zpěváci a herci v reklamách - vůbec, ale Ben je pro mě opravdu reklamní a seriálový herec a tanečník, který se furt snaží přesvědčit lidi, že je i zpěvák)

Bída s nouzí
No, upřímně jsem opravdu zklamaná. Zběžně jsem zaslechla pár zajímavých hlasů, které se do finále ani nedostaly. Finále je uspěchané a celá soutěž pro mě letos nějak ztratila úroveň (pokud si ji vůbec v minulých ročnících držela). Snad to těm opravdu talentovaným lidem neuškodí.
Hell
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se