Jde ještě vůbec o Ferrari?

2. května 2018 v 18:01 | Hell |  Co se děje?
Otřáslo českým internetem
Myslím si, že nikoho neminula kauza Mareš vs. Kazma. Nikdy jsem nebyla skalní fanynkou ani jednoho z nich, nicméně znám je oba, a tentokrát byly překročeny veškeré meze. A jestli šlo někdy o Ferrari, tak to je teď až ta poslední otázka...


Jeden z nejlepších současných moderátorů
Neznat Leoše Mareše, a přitom žít v České republice, je takřka nemožné. Jednak je jeho hlas a jméno spjaté s rádiem, kde má vlastní show s Patrikem Hezuckým, a můžete tak spolu s ním vstávat každý pracovní den. Budou to už pomalu dvě dekády, kdy vydal hudební alba, přičemž ze svých pěveckých schopností si dodnes dělá legraci (což je mimochodem docela sympatický, když si vezmete, kolik lidí zpívá daleko hůř a myslí to vážně…), moderoval ESO, kde byl asi druhá nejvýraznější (a nejkvalitnější) osobnost po Tereze Pergnerové (a po ní se zapsat byl boj…mihlo se tam dost lidí, ale ta úroveň….za všechny stačí zmínit asi Gábinu Partyšovou…), mám dojem, že uváděl i České Slavíky, řada lidí ho má spojeného s moderování pěvecké reality show SuperStar, nebo jako porotce z talentových soutěží. Kromě toho jezdí po republice, kde vystupuje na diskotékách, nebo jako moderátor. Dalo by se říct, že je to fakt docela dříč.

Internetový fenomén
Poměrně silnou fanouškovskou základnu má i Kazma. O existenci této postavy vím již léta, ale dosud jsem nebyla schopná dekódovat, co vlastně tenhle člověk dělá, nebo umí. Občas umí být vtipný. A jeho revírem je hlavně internet. Ti, kdo se o něho příliš nezajímají, ho naposledy mohli zaznamenat ve spojitosti s pořadem Prostřeno! A jeho údajným prankem na tuto kuchařskou reality show. (I tato kauza mě tehdy inspirovala k napsání článku.)

Za poslední dva týdny je však jeho jméno spojováno spíše se slovy špína, hnus, podraz, ubohost, trapnost a pak kupou daleko, daleko vulgárnějších, které asi není třeba interpretovat. Pro ty, kteří netuší, oč jde, vysvětlím naprosto ve zkratce.

Sázka v Ranní show
Leoš Mareš se vsadil s Patrikem Hezuckým, že bude měsíc jezdit v trabantu, a že za celý měsíc nebude řídit jiné auto. Pokud ho někdo nachytá, jak řídí jiné auto, musí mu (tomu, kdo ho chytí) odevzdat své Ferrari. Nebyl by to Mareš, aby i z trabíka neudělal show, takže jeho followeři na IG se mohli denně pobavit nad jeho příspěvky s trábošem, včetně toho, jak ho stavěli policisté kvůli běžné dopravní kontrole a jak je prosil, zda by ho mohli roztlačit apod.

Pár těchto příspěvků jsem zachytila a Mareš působil dojmem, že to trabík snad baví víc, než Ferrari a sázku si vlastně docela užívá (je to zkrátka showman). Zároveň v této době také zodpovědně připravovalkoncert (nebo show - je asi celkem jedno, jak to nazveme) v O2 aréně.

Je tohle ještě humor?
V den koncertu měl ještě ranní vysílání - jako kterýkoliv jiný pracovní den -, a tak si tak frčel do práce - samozřejmě trábošem - někdy před šestou ranní (vstávám kolem páté, takže tuším, že byl asi v dost podobném stavu, v jakém bývá každý slušný člověk v tuto ranní hodinu), když narazil na autonehodu, která vypadala dost strašidelně. Muž byl zaklíněný v autě, paní pobíhala kolem s tím, že telefonuje se záchrankou. Mareš - jako každý člověk, který má srdce na pravém místě a je si vědom svých povinností (i v takhle nekřesťanskou hodinu) - zastavil a chtěl pomoct. Paní ze záchranky po něm chtěla, aby s autem couvnul, což mělo pomoci muži v autě. Mareš to udělal a v tom se objevil Kazma a kamery s tím, že Kazma ho nachytal, jak řídí jiné auto než trabanta, tudíž mu patří Marešovo Ferrari, které teď chce dát na charitu.

Traumatický zážitek
Leoš Mareš působil už na tom videu dost vyjeveně, a když pak na svůj IG nahrál video o tom, co se mu stalo, docela z toho mrazilo. Jak jsem psala už v úvodu, rozhodně nejsem fanynkou ani jednoho z nich, nicméně v tuto chvíli stojím pevně za Marešem. Kazma je člověk, kterého bych si nedovolila soudit jako člověka, protože ho neznám, ale pokud jde o show, je to hovado a tohle překročilo všechny hranice.

Nebo že by to bylo jinak…?
Velmi brzy se objevila i teorie, že Mareš o celé akci věděl. No, je mi líto, ale Mareš není herec. Už vůbec ne tak dobrý, aby dokázal tak věrohodně předstírat šok a následné trauma ze zážitku, který byť fingovaný, nechce zažít nikdo, kdo to má v hlavě v pořádku. Tudíž tato teorie se mi zdá opravdu velmi nepravděpodobná.

Bulvár má očividně jasno
Samozřejmě se toho chytil ihned bulvár a jakýsi internetový portál v pseudoreportáži podával (pro myslícího člověka) dost nepřesvědčivé důkazy o tom, že Mareš o akci musel vědět.

Protože jsem měla v plánu tento článek napsat hned, jakmile jsem zhlédla Marešův příspěvek na IG stories, chtěla jsem se podívat i na tuto reportáž, ale ve chvíli, kdy tam bylo proneseno cosi o tom, že ty stromy jsou o tři dny později zelenější, tudíž celá kauza je nějak prapodivná, musela jsem to vypnout, protože to bylo naprosto směšné. Pán asi nikdy nebyl venku před šestou ráno, tudíž si nemohl všimnout, že dopad světla vytváří trochu jiný efekt, než během dne, kdy ještě k tomu svítí z plna sluníčko, a asi si nikdy nevšiml, že na jaře stačí opravdu i dva tři dny a příroda se mění (nicméně tady to, dle toho, co jsem viděla, zjevně bylo především rozdílnou denní dobou natáčení, což každý, kdo používá tu šedou hmotu mezi ušima, musel vidět).

Vabank
Leoš Mareš se vůči těmto teorií velmi ostře vyhraňuje, což by - myslím si - nedělal, kdyby se skutečně časem mělo potvrdit, že na celé akci s Kazmou spolupracoval. Věřím totiž, že si Leoš Mareš dostatečně uvědomuje svou současnou pozici, vrtkavost slávy i roky a roky práce dostat se tam, kde je. Nasnadě je tedy otázka: Zahrával by si skutečně takhle se vším, co si pracně vybudoval? Po zveřejnění události se za něho postavila opravdu dlouhá řada fanoušků, která by jistě hodně prořídla, kdyby zjistili, že jim jejich oblíbený moderátor několikrát úmyslně lhal. Navíc ještě v tak závažné věci.

Upřímně - u Kazmy by mě nepřekvapilo, když by sázel spíš na to, co v lidech není právě dobré, například závist - protože se najde jistě spousta lidí, kteří by si přáli, aby Mareš o své Ferrari (jimiž je celkem pověstný, už od doby, co své první rozstřelil - sorry, Leoši, nešlo odolat) přišel už jen ze závisti, že oni sami na něj nemají a pravděpodobně nikdy mít nebudou.

Nejsem si však už tak jistá, jestli jeho "vynucování si" Marešova Ferrari je opravdu ta správná cesta, když i řada jeho fanoušků tuhle aféru pokládá za přestřel. To by totiž mohlo otrávit i ty, kteří by se za svého oblíbeného internetového vtipálka postavili.

Já mám jasno
Coby víceméně nestranný člověk, který jen vnímá, co se okolo něj děje, mám poměrně jasný názor na události minulých dní. Leoš Mareš je pracovitý chlapík, který se dostal tam, kde je, svou pílí, houževnatostí. Z nějakého okresního (nebo jakého) rádia přes bouřlivější období, kdy ho všichni znali, jako grázla, který neví, co s penězi, až po celorepublikově známého člověka, z něhož je cítit upřímná pokora vůči lidem, vůči životu.

Vedle něho tu máme Kazmu. Bezesporu jedna z nejvýraznějších postav českéhointernetu a to už hezkou řádku let. Má vlastní show na streamu, své příznivce. I on se dostal tam, kde je skrze to, co dává do své práce. To, že mě jeho humor nijak neoslovuje a jeho práce nezajímá, protože nejsem cílováskupina, to je asi vedlejší. Evropu 2 jsem taky nikdy neposlouchala.

Nicméně celá takhle kauza, celý ten tyátr, v mých očích snižuje Kazmu nejen jako showmana, ale bohužel i jako člověka, a naopak Leoš Mareš, pokud skutečně nic netušíc zachraňoval cizímu muži život, je pro mě člověkem se srdcem na správném místě a koulemi tam, kde je chlap má mít. A pokud jde o tu sázku, tak - ani přes Kazmův podvod - Mareš neprohrál. Ani jako bavič, ale především jako člověk.

Hell
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 13. září 2018 v 10:01 | Reagovat

Nejspíš budu v blogové společnosti vypadat jako "sociálně vyloučený", ale tahle kauza mne opravdu minula velkým obloukem. Ale zase abych nevypadal jako úplný nedouk: Slova "ferrari" a "trabant" jako bych už někde slyšel :-).

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 13. září 2018 v 10:57 | Reagovat

Tahle kauza mě taky minula jako Čerfa, ale mám celkově dojem, že Kazma je velmi vhodný pro show pro puberťáky a mladé, ale kdeje smíšené publikum nebo potřeba větší opatrnost nebo takt, to nezvládá. Moderoval třeba sestřenici maturák, a kdyby tam byli jen maturanti a jejich vrstevníci, je to dobrý. Ale vůči rodičům a starším se přizpůsobit nedokázal. Nepřekvapilo by mě tedy, že by ani nedokázal vyhodnotit takové napálení z nějakého jiného pohledu než zda to pobaví puboše.

3 Alka Alka | E-mail | Web | 13. září 2018 v 14:29 | Reagovat

I mne tato kauza minula. Mareše si naposledy pamatuji s jakýmsi dlouhým bílým kožichem, Kazmu z toho Prostřeno a to teda bylo za hranicí (od něho i dramaturgie pořadu)...
Takže jsem si početla a doufám, že ten Kazma fakt není ničí vzor...

4 RaTTvs. RaTTvs. | 13. září 2018 v 14:39 | Reagovat

Doporučovala bych nejdřív se podívat na tohle video a pak článek přehodnotit. (chápu, že je článek staršího data) :) https://www.stream.cz/onemanshow/10027702-odhaleni-skandalu-prohrane-sazky-o-ferrari-za-8-000-000-kc

5 Eliss Eliss | Web | 13. září 2018 v 15:39 | Reagovat

Kazmu jsem neměla nikdy ráda, a to co jsem si včera přečetla, no, nevím. Na jednu stranu to jistě s tou kampaní myslel dobře, ale stejně mám pocit že to trochu se svými vtípky přehání ;-)

6 Janče Janče | Web | 13. září 2018 v 16:25 | Reagovat

[5]: Nemám co dodat ;-) .

7 Blackie✰ Blackie✰ | E-mail | Web | 14. září 2018 v 12:28 | Reagovat

Právě teď si připadám jako nekulturní hovado, protože toto mne opravdu minulo. a nechápu jak je to možné vzhledem k faktu, že na internetu jsem denně.
Celkově jsem Kazmu nikdy nechápala a nebrala. Jeho humor podle mne přesahuje všechny meze a normální člověk by to neudělal, ale co si budeme povídat na internetu si každý vytvoří takovou tvář jakou ve skutečném světě nemá.
Naopak Leoše obdivuji za jeho upřímnost, postoj k věcem a odhodlání.
Tohle už mi přijde jako silný kafe. :/

al aby jsme Kazmovi jen nekřivdili, tak jeho projekt "Cizí zeď" je něco nad čím se člověk zamyslí.

8 Au Au | Web | 14. září 2018 v 12:54 | Reagovat

Jak to všechno skutečně bylo se asi nikdy nedozvíme... každopádně Kazmův humor mi nikdy nesedl. Musím uznat, že má v týmu schopné lidi, kteří opravdu umí věci pěkně zorganizovat, ale tohle... sehrát nehodu... i když ve videu je uvedeno, že se tahle taktika zkoušela i v jiných zemích, aby se zjistilo, jak lidi reagují... i tak mi to připadá přes čáru. Že tam už nevímkdo říkal, že žádné trauma z toho mít nebude, že by se už musel sesypat celý národ, jako sorry, ale každý reaguje nějak jinak... jasně, Leoš je celebrita, čili je jistý předpoklad, že je celkem odolný, když celé ty roky slávy ústává v pohodě, ale nikdy nevíme, co se podělá...

Další věc, že má auto na leasing... jako spousta lidí. Přesně, jak Leoš napsal sám, auto by doplatil a předal.

Co mě zklamalo, bylo, jak se z toho snažil vykroutit tím, že to nakonec vůbec nebyla sázka... sázka to byla, ale jestli by dodržel slovo s tím autem, to je pouze otázka jeho charakteru. Místo toho na něj narafičili takovou habaďůru... a o to přece v té sázce fakt nešlo, vždyť se "celý" český internet bavil jeho fotkami a záznamy z jeho cest  trabantem...

Co mě pobavilo... Kazma na poli s lopatou a kyblíkem písku, jak největší borec. WTF?

9 Hell Hell | E-mail | Web | 14. září 2018 v 13:09 | Reagovat

[4]: [4]: Díky moc, ale ani další Kazmovo odhalení mě nepřesvědčilo. A stále si pevně stojím za tím, co jsem napsala. Je chvályhodné, že se chce podílet na tak závažném projektu, ale tohle podle mě hrozně nezvládl. Nejsem žádná puritánka, humor mám ráda, nebojím se ani černého humoru, ale tohle není ani humor, ani show. To byla prostě jen snaha něco vytřískat z toho, že se mu nepovedlo pos*at Mareše. Na mě i sebeušlechtilější myšlenka v Kazmově provedení velmi často působí jako ten nejpokleslejší hnůj. Bohužel. Nejsem cílovka, možná ho nechápu, ale pro mě je to stále jen někdo, kdo zcela postrádá sociální inteligenci, což se promítá do jeho projektů..a pořád jsem vlastně nepřišla na to, co umí. Na internetu je to taková obdoba těch bulvárních takzvaných celebrit typu Ornela atd. Naprosto respektuju, že to někdo vidí úplně naopak, ale takhle to cítím já. ;-)

10 alpos alpos | E-mail | Web | 14. září 2018 v 14:44 | Reagovat

ještě že je mi celý bulvár ukradený, tyhle věci mě míjí velkým obloukem, a jsem fakt ráda, mám svých starostí dost, cizí nepotřebuju :-)

11 Lena Lena | Web | 15. září 2018 v 0:42 | Reagovat

Tak předně - tvrzení, že "kauza" Leoš-Kaz... nikoho neminula je značně nadnesené. Lidé, kteří jsou na úrovni se zajímají o podstatně konstruktivnější záležitosti.
O jakés takés existenci obou výše jmenovaných sice vím, ale vesměs jdou mimo mne. Každopádně, jelikož už mi leze krkem, jak se dění v Čr točí kolem kdejakých pindásků jen proto, že je propagují média, kde se dá, se rozhodně vyjádřím!!

Se zatnutými zuby jsem nahlédla na videa s tímto tématem, pokud jste videa nezhlédli a v pravdě, není oč stát, na internetu jsou samozřejmě k dispozici. A můj názor prosím >

Jelikož se jedná o poměrně obsáhlý rozbor, který by se zde patrně nevešel, a k němuž  přidám i linky na videa, kde dotyčný Kaz.. odkrývá svou pravou tvář (upozorňuji, že z obsahu videí Vám bude špatně), dovoluji si tímto vložit odkaz na celý článek.

Přeji pokud možno hezký den!

http://zivavoda-lena.blog.cz/1809/celoplosne-propirana-kauza-leos-ka-aneb-jak-media-mlzi-pohled-rozumne-osobnosti-lena

12 Hell Hell | E-mail | Web | 15. září 2018 v 7:02 | Reagovat

[11]: Tak v prvé řadě :) Děkuji za upozornění na prvek, který bývá označován jako nadsázka (proto dále v textu uvádím vysvětlení, o co se v oné tzv. kauze jedná).

Váš článek jsem četla a musím uznat, že je velmi dobrý, i když bych k němu měla také drobné výhrady (bohužel, pod ten váš nelze přidávat reakce..škoda).

Ani já nejsem někdo, kdo tráví celé dny u bulváru, ovšem to je zcela vedlejší ;-)
Moc děkuji, že jste na chvíli opustila vznešená témata a přečetla si můj text a díky za názor! :)

I vám hezký, byť poněkud pošmourný, den.

13 Lenka Lenka | E-mail | Web | 15. září 2018 v 16:13 | Reagovat

To, co Kazma udělal, mi přijde z jeho strany sice chytrý, ale hodně hodně ubohý, i po tom jeho "vysvětlujícím videu". Leoše Mareše mi je líto...

14 mamcinkoutek mamcinkoutek | E-mail | 17. září 2018 v 10:38 | Reagovat

Souhlasím s tebou s některými věcmi se prostě zahrávat nemá....a dopravní nehoda k nim určitě patří, zajímalo by mě jestli by kazma stejně "žertoval" kdyby sám na vlastní kůži něco podobného zažil

15 Dívka s inteligentní přezdívkou Dívka s inteligentní přezdívkou | Web | 17. září 2018 v 13:55 | Reagovat

Snažím se téhle kauze vyhýbat, ale nějak to nejde. Od Kazmy jsem viděla to video z Prostřeno, pak to, jak oblbl nějaký filmový festival, a to, kde nějak cestoval po světě. Na vypnutí mozku dobrý, ale něco mi na tom nesedělo. To, co předvádí teď? Nejdřív ze sebe udělá kreténa, pak prohlásí, že je to vlastně na dobrý účely, a vydá nějakou písničku o tom, jak jsou hateři špatní, fňuk fňuk. Na nějakou osvětovou kampaň se dá upozornit i jinak než tím, že budeš bezcharakterní blbec.

16 MOE MOE | E-mail | Web | 18. září 2018 v 11:02 | Reagovat

Kazma je trol. Nedivím se, že má sledovanost, ale upřímně - nemám moc rád troly.
Na druhou stranu Mareš prohrál sázku. Pokud se dopředu nesrovnal s tím, že by o Ferrari mohl přijít, neměl se vsázet. Ferrari bych mu dal a potom ho žaloval. (Ne za Ferrari, ale za tu hranou bouračku).

17 MOE MOE | E-mail | Web | 18. září 2018 v 11:18 | Reagovat

Tak nic, fingování dopravní nehody prý není trestný čin - pouze v případě, že by se jednalo o snahu neoprávněného obohacení (nejčastěji pojistný podvod).

18 Melkora Melkora | Web | 18. září 2018 v 19:25 | Reagovat

Jako mnoho jiných i mě zaujala první věta. Kazmu neznám, Mareše zběžně a o kauze jsem v životě neslyšela.
Ale oddechla jsem si, že v Čechách asi skutečně žiji, protože nejsem jediná :-)

19 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 19. září 2018 v 10:29 | Reagovat

Ať už to bylo s tou aférou jakkoliv, příjde mi, že od Kazmy to byla slabota. Nejsem příznivec ani jednoho z nich, ale ta akce s Prostřeno, případně jak se dostávali do Ruska v převlečení za toho maskota, mě kdysi oslovila. Přišlo mi to, že to byla legrace, která až tak nikomu neublížila. Prostě šprým. Ale nachystat takovouhle past a brnkat na "občanskou povinnost", "morálku" nebo na "ochotu někomu pomoci" a takhle to zneužít, to bylo ubohý a chyběl tomu vtip.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se