Jde ještě vůbec o Ferrari?

2. května 2018 v 18:01 | Hell |  Co se děje?
Otřáslo českým internetem
Myslím si, že nikoho neminula kauza Mareš vs. Kazma. Nikdy jsem nebyla skalní fanynkou ani jednoho z nich, nicméně znám je oba, a tentokrát byly překročeny veškeré meze. A jestli šlo někdy o Ferrari, tak to je teď až ta poslední otázka...


Jeden z nejlepších současných moderátorů
Neznat Leoše Mareše, a přitom žít v České republice, je takřka nemožné. Jednak je jeho hlas a jméno spjaté s rádiem, kde má vlastní show s Patrikem Hezuckým, a můžete tak spolu s ním vstávat každý pracovní den. Budou to už pomalu dvě dekády, kdy vydal hudební alba, přičemž ze svých pěveckých schopností si dodnes dělá legraci (což je mimochodem docela sympatický, když si vezmete, kolik lidí zpívá daleko hůř a myslí to vážně…), moderoval ESO, kde byl asi druhá nejvýraznější (a nejkvalitnější) osobnost po Tereze Pergnerové (a po ní se zapsat byl boj…mihlo se tam dost lidí, ale ta úroveň….za všechny stačí zmínit asi Gábinu Partyšovou…), mám dojem, že uváděl i České Slavíky, řada lidí ho má spojeného s moderování pěvecké reality show SuperStar, nebo jako porotce z talentových soutěží. Kromě toho jezdí po republice, kde vystupuje na diskotékách, nebo jako moderátor. Dalo by se říct, že je to fakt docela dříč.

Internetový fenomén
Poměrně silnou fanouškovskou základnu má i Kazma. O existenci této postavy vím již léta, ale dosud jsem nebyla schopná dekódovat, co vlastně tenhle člověk dělá, nebo umí. Občas umí být vtipný. A jeho revírem je hlavně internet. Ti, kdo se o něho příliš nezajímají, ho naposledy mohli zaznamenat ve spojitosti s pořadem Prostřeno! A jeho údajným prankem na tuto kuchařskou reality show. (I tato kauza mě tehdy inspirovala k napsání článku.)

Za poslední dva týdny je však jeho jméno spojováno spíše se slovy špína, hnus, podraz, ubohost, trapnost a pak kupou daleko, daleko vulgárnějších, které asi není třeba interpretovat. Pro ty, kteří netuší, oč jde, vysvětlím naprosto ve zkratce.

Sázka v Ranní show
Leoš Mareš se vsadil s Patrikem Hezuckým, že bude měsíc jezdit v trabantu, a že za celý měsíc nebude řídit jiné auto. Pokud ho někdo nachytá, jak řídí jiné auto, musí mu (tomu, kdo ho chytí) odevzdat své Ferrari. Nebyl by to Mareš, aby i z trabíka neudělal show, takže jeho followeři na IG se mohli denně pobavit nad jeho příspěvky s trábošem, včetně toho, jak ho stavěli policisté kvůli běžné dopravní kontrole a jak je prosil, zda by ho mohli roztlačit apod.

Pár těchto příspěvků jsem zachytila a Mareš působil dojmem, že to trabík snad baví víc, než Ferrari a sázku si vlastně docela užívá (je to zkrátka showman). Zároveň v této době také zodpovědně připravovalkoncert (nebo show - je asi celkem jedno, jak to nazveme) v O2 aréně.

Je tohle ještě humor?
V den koncertu měl ještě ranní vysílání - jako kterýkoliv jiný pracovní den -, a tak si tak frčel do práce - samozřejmě trábošem - někdy před šestou ranní (vstávám kolem páté, takže tuším, že byl asi v dost podobném stavu, v jakém bývá každý slušný člověk v tuto ranní hodinu), když narazil na autonehodu, která vypadala dost strašidelně. Muž byl zaklíněný v autě, paní pobíhala kolem s tím, že telefonuje se záchrankou. Mareš - jako každý člověk, který má srdce na pravém místě a je si vědom svých povinností (i v takhle nekřesťanskou hodinu) - zastavil a chtěl pomoct. Paní ze záchranky po něm chtěla, aby s autem couvnul, což mělo pomoci muži v autě. Mareš to udělal a v tom se objevil Kazma a kamery s tím, že Kazma ho nachytal, jak řídí jiné auto než trabanta, tudíž mu patří Marešovo Ferrari, které teď chce dát na charitu.

Traumatický zážitek
Leoš Mareš působil už na tom videu dost vyjeveně, a když pak na svůj IG nahrál video o tom, co se mu stalo, docela z toho mrazilo. Jak jsem psala už v úvodu, rozhodně nejsem fanynkou ani jednoho z nich, nicméně v tuto chvíli stojím pevně za Marešem. Kazma je člověk, kterého bych si nedovolila soudit jako člověka, protože ho neznám, ale pokud jde o show, je to hovado a tohle překročilo všechny hranice.

Nebo že by to bylo jinak…?
Velmi brzy se objevila i teorie, že Mareš o celé akci věděl. No, je mi líto, ale Mareš není herec. Už vůbec ne tak dobrý, aby dokázal tak věrohodně předstírat šok a následné trauma ze zážitku, který byť fingovaný, nechce zažít nikdo, kdo to má v hlavě v pořádku. Tudíž tato teorie se mi zdá opravdu velmi nepravděpodobná.

Bulvár má očividně jasno
Samozřejmě se toho chytil ihned bulvár a jakýsi internetový portál v pseudoreportáži podával (pro myslícího člověka) dost nepřesvědčivé důkazy o tom, že Mareš o akci musel vědět.

Protože jsem měla v plánu tento článek napsat hned, jakmile jsem zhlédla Marešův příspěvek na IG stories, chtěla jsem se podívat i na tuto reportáž, ale ve chvíli, kdy tam bylo proneseno cosi o tom, že ty stromy jsou o tři dny později zelenější, tudíž celá kauza je nějak prapodivná, musela jsem to vypnout, protože to bylo naprosto směšné. Pán asi nikdy nebyl venku před šestou ráno, tudíž si nemohl všimnout, že dopad světla vytváří trochu jiný efekt, než během dne, kdy ještě k tomu svítí z plna sluníčko, a asi si nikdy nevšiml, že na jaře stačí opravdu i dva tři dny a příroda se mění (nicméně tady to, dle toho, co jsem viděla, zjevně bylo především rozdílnou denní dobou natáčení, což každý, kdo používá tu šedou hmotu mezi ušima, musel vidět).

Vabank
Leoš Mareš se vůči těmto teorií velmi ostře vyhraňuje, což by - myslím si - nedělal, kdyby se skutečně časem mělo potvrdit, že na celé akci s Kazmou spolupracoval. Věřím totiž, že si Leoš Mareš dostatečně uvědomuje svou současnou pozici, vrtkavost slávy i roky a roky práce dostat se tam, kde je. Nasnadě je tedy otázka: Zahrával by si skutečně takhle se vším, co si pracně vybudoval? Po zveřejnění události se za něho postavila opravdu dlouhá řada fanoušků, která by jistě hodně prořídla, kdyby zjistili, že jim jejich oblíbený moderátor několikrát úmyslně lhal. Navíc ještě v tak závažné věci.

Upřímně - u Kazmy by mě nepřekvapilo, když by sázel spíš na to, co v lidech není právě dobré, například závist - protože se najde jistě spousta lidí, kteří by si přáli, aby Mareš o své Ferrari (jimiž je celkem pověstný, už od doby, co své první rozstřelil - sorry, Leoši, nešlo odolat) přišel už jen ze závisti, že oni sami na něj nemají a pravděpodobně nikdy mít nebudou.

Nejsem si však už tak jistá, jestli jeho "vynucování si" Marešova Ferrari je opravdu ta správná cesta, když i řada jeho fanoušků tuhle aféru pokládá za přestřel. To by totiž mohlo otrávit i ty, kteří by se za svého oblíbeného internetového vtipálka postavili.

Já mám jasno
Coby víceméně nestranný člověk, který jen vnímá, co se okolo něj děje, mám poměrně jasný názor na události minulých dní. Leoš Mareš je pracovitý chlapík, který se dostal tam, kde je, svou pílí, houževnatostí. Z nějakého okresního (nebo jakého) rádia přes bouřlivější období, kdy ho všichni znali, jako grázla, který neví, co s penězi, až po celorepublikově známého člověka, z něhož je cítit upřímná pokora vůči lidem, vůči životu.

Vedle něho tu máme Kazmu. Bezesporu jedna z nejvýraznějších postav českéhointernetu a to už hezkou řádku let. Má vlastní show na streamu, své příznivce. I on se dostal tam, kde je skrze to, co dává do své práce. To, že mě jeho humor nijak neoslovuje a jeho práce nezajímá, protože nejsem cílováskupina, to je asi vedlejší. Evropu 2 jsem taky nikdy neposlouchala.

Nicméně celá takhle kauza, celý ten tyátr, v mých očích snižuje Kazmu nejen jako showmana, ale bohužel i jako člověka, a naopak Leoš Mareš, pokud skutečně nic netušíc zachraňoval cizímu muži život, je pro mě člověkem se srdcem na správném místě a koulemi tam, kde je chlap má mít. A pokud jde o tu sázku, tak - ani přes Kazmův podvod - Mareš neprohrál. Ani jako bavič, ale především jako člověk.

Hell
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se