KN - Červenka, Jo Nesbo

26. dubna 2018 v 18:28 | Hell |  Recenze
Asi nejoslavovanější současný severský autor (a že se s nimi v posledních letech opravdu roztrhl pytel) mě, přiznám se, nějak minul. Nebo spíš nezaujal. Už před časem jsem ho zkoušela číst. Tehdy to byl Levhart. Thriller se četl skoro sám a nebyl špatný, ale mé očekávání zkrátka nesplnil.

Druhou šanci jsem autorovi dala (cha! To zní skoro jako bych byla porotkyně v show Literární svět hledá SuperStar.) právě s Červenkou. Anotace zněla velmi slibně a v knihovně byla k mání audiokniha, tudíž jsem se mohla nechat pohltit příběhem a ještě k tomu jedním ze svých oblíbených hlasů patřícímu Hynku Čermákovi, a to i při úklidu, kreslení, procházkách se psem či jiných oblíbených činnostech.

Bohužel, ani tentokrát jsem autorovi nepřišla na chuť. Je mi líto, ale Jo Nesbo zkrátka není můj šálek espressa. Nevadily mi ani linie příběhu nebo zdánlivě nelogické přeskakování mezi nimi, a dokonce ani šablonovitý detektiv Hole (šablonovitost detektivů v thrillerech mi nijak zvlášť nevadí, pokud funguje, což tady funguje).

Nechci autorovi nijak ukřivdit. Popravdě nemám nijak zvlášť co vytknout. Postavy jsou dobře vykreslené, děj poměrně napínavý (no dobře, pár pasáží pro mne bylo delších než týden před výplatou), Nesbo píše velmi čtivě (to jsem věděla už u Levharta), a umí čtenáře vtáhnout do příběhu, tudíž naprosto chápu tu oblibu.

Ale jak jsem řekla, zkrátka to není můj autor. Možná časem zkusím další z jeho knih a změním názor. Ale prozatím ho určitě nebudu fanouškům v knihovně blokovat.


Tak nad příště,

Hell
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se