Slib

7. ledna 2018 v 10:56 | Hell |  Téma týdne
Sliby se mají plnit!
Ve světle nedávných svátků mi tak trochu v uších zní taková ta klasika od Janka Ledeckého "…sliby se maj plnit..aspoň o Vánocích…" (což je jediné, co si z té písničky pamatuju, tak bych si ji asi měla pustit, protože jako dítěti se mi fakt dost líbila).

Jenže už je po Vánocích, a kdyby se sliby měly plnit jen v době adventu - no to by to vypadalo. Je pravda, že když sleduju politickou scénu, tak se obávám, že tam ani ty Vánoce nejsou žádnou zárukou.

Jedna z věcí, co mi máma dala do života
Ale teď už trochu vážně. Od dětství mi maminka kladla na srdce, že když něco slíbím, tak to musím splnit (později jsem pochopila, že to má co dělat se ctí a tak nějak s charakterem celkově). A nebyla to jen slova, jimiž mi tohle vštípila. Když jsem byla malá, neměly jsme s mamkou moc peněz, a tak jsem nemohla jen tak dostat hračku (nebo cokoliv), co se mi líbilo. Moc si na to nevzpomínám, ale mamka tvrdí, že jsem vždycky byla hrozně chápavá, a když mi řekla, že "teď na to nejsou korunky," tak jsem jen řekla, že vím, ale že ten (třeba) plyšový pejsek je moc hezký a že jsem se na něj chtěla alespoň podívat. No, a když ty "korunky" byly, byl i ten pejsek, kterého jsem chodila očumovat za výlohu (dodnes ho mám…teda někde ve sklepě u našich). Zkrátka vždycky, když mohla, tak mi splnila nějaké přání, nebo slib, který mi dala.
Tak by to mělo být!
Dnes už chápu, jak to mnohdy měla těžké. A tím spíš je pro mě důležité plnit sliby, které dám. Taky ale od ostatních očekávám, že splní, co slíbí. Je to pro mě stejný princip, jako že večer slunce zapadne, ale ráno zase vyjde.

Pana Božského už jsem trochu naučila, že raději neslibuje, když neví. To zklamání (nás obou) za to nestojí. Vím, že ne každý bere své sliby závazně, ale mělo by to tak být.

Nelibovat nesplnitelné
Myslím, že bychom nikdy neměli slibovat něco, co nejsme schopni splnit a předem to víme. A když už něco slíbíme, měli bychom udělat vše pro to, abychom svému slibu dostáli. Ať jsou to sliby malé, nebo velké. Na tom přeci nezáleží. I splnění malých slibů dělá čest.
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | Web | 7. ledna 2018 v 13:51 | Reagovat

Je úžasné, když rodiče odmalička dětem vštěpují tak důležité zásady a sami podle toho žijí :) Pěkný článek, naprosto souhlasím.

2 Hell Hell | 9. ledna 2018 v 20:41 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se