Říjen 2017

Setkání 10/2017

17. října 2017 v 14:31 | Hell |  ČK - HK
Ahoj všichni!

Po dlouhé době jsem se konečně dostala k tomu, abych Vás seznámila s tím, co se dělo na setkání ČK-HK.

Proběhlo v pondělí 16/09 v Club Café Pessoa, kde ani tentokrát nebyly chuťové buňky čtenářů ušetřeny lahodným nápojům a pokrmům s vůní Portugalska.

Probíral se titul Hněv a hrdost (Oriana Fallaci), který ve čtenářích vyvolal spíše negativní reakce. Dostál sice svému názvu - hrdost na autorčin italský původ byla zřejmá a hněv, ten skutečně prostupoval celám titulem. Jenže čeho je moc, toho je příliš, jak už to tak bývá. A tak titul Hněv a hrdost na čtenáře působil spíše jako nenávistné výkřiky nahromaděných frustrací, které vlastně ani nepramenily z událostí 11. září.

Také se, jako obvykle, hlasovalo a tentokrát zalovíme opět v českých vodách. Kdo tedy máte zájem se sejít a popovídat si s dalšími knihomoly a knihomolkami, podívejte se (myslím tím, samozřejmě, přečtěte si) na titul Hana od Aleny Mornštajnové (kterou ustavičně přejmenovávám na Mojšnarovou).

Příští setkání proběhne 20/11/2017 od 18:00 jako obvykle v Club Café Pessoa, kde si nejen popovídáme o Haně, dalších titulech, které stojí za přečtení, ale také se bude hlasovat. A protože to už bude předvánoční čtení, členové přišli s myšlenkou, že by bylo fajn se zaměřit na vánoční příběhy. Téma je tedy jasné, tak uvidíme, co nám knihomolka Blanka vybere!

Jak jsem zmínila, z Hněvu a hrdosti nikdo příliš nadšený nebyl, ba naopak během setkání několikrát padlo, že by tento titul mohl napáchat víc škody než užitku a být velmi, velmi nebezpečný, protože se díky slavnému jménu autorky, která je považována za dobrou žurnalistku, může stát zbraní v rukou vytrhávačů z kontextu. Mohu-li tedy doporučit - čtěte vždy s lehkým nadhledem a odstupem. Když to nedokáže sám autor, buďme alespoň vnímavějšími čtenáři.

A pokud vás tématika láká, mám tu jeden tip od člena Honzy: Pohřbívání svobody od českého autora Benjamina Kurase.

To je ode mne pro tentokrát vše a já se těším na viděnou!

Hell
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se