Srpen 2017

Je mi fajn vs. Zachraň mě

6. srpna 2017 v 10:01 | Hell |  Co se děje?
Tetování
Nedávno jsem narazila na článek o slečně, tuším z USA, která si nechala vytetovat na nohu nápis I´m fine (Je mi dobře), který ale vzhůru nohama vypadá jako Save me (Zachraň mě).

"Spolehlivá" informace = inspirace
V tom článku, který byl na jednom z těch velice seriózních serverů (jako by tu nějaký existoval, že…), se psalo, že tím upozorňuje na problém depresí, s nimiž bojuje spousta lidí, aniž by to ostatní třeba vůbec tušili.

Málokdo si to umí představit
Vlastně mě tak napadlo, že to je pravda. A že to je neskutečně nebezpečné. Když máte pocit, že uvnitř vás něco vybouchlo a už tam nic není, maximálně pocit viny, který vám brání udělat nějakou blbost, a střípek naděje, že to jednou bude lepší, vás každé ráno přece jen donutí vstát z postele a jít do práce, je to vážně dost náročné. Ale co když se ten střípek naděje rozplyne a najednou není…?

Sami to zvládneme jen těžko. Jsme jen lidé.
Myslím si, že v tyhle chvíle je moc důležité, jestli okolo sebe máte ty, kterým na vás záleží, a vy je máte rádi. Připomínka toho, že se možná právě teď cítíte na dně, ale jsou tu lidé, pro něž jste nezbytnou součástí života, může být tou malou-velkou pomocí. Malou v tom smyslu, že oni si to třeba ani neuvědomí, jak strašně velkou věc pro vás dělají.

Horší je, když člověk začne mít pocit, že je vážně sám. Opuštěný. Ti nejbližší tu najednou nejsou. Jen známí, kteří neprohlídnou, že ten úsměv, který rozdáváte na všechny strany je maska, pod kterou skrýváte ty nejčernější myšlenky.

Nalhat světu svoje štěstí? Jde to.
Ano, deprese jsou velmi nebezpečné, když člověk zůstane sám. Protože stačí tak málo, aby okolí nepoznalo, jak blízko jsou smrti. Že ten usměvavý chlapec, který má vždycky v rukávu nějaký vtípek, bez přestání myslí na to, že už nemůže dál. A ta veselá dívka, která vždy ráda ochotně pomůže a pro každého má úsměv, plánuje, kdy a jak to udělat, aby jí nikdo nenašel dřív, než bude po všem. A přitom vidíte na jejich účtech na sociálních sítích obraz šťastného života. Fotky jídel, fotky z výletů, fotky nového laku na nehty, rozečtenou knížku, status o tom, že konečně viděl první díl další řady Hry o trůny. Náznak bolesti? Kdepak…ta je skrytá. Tím se většinou nechlubí…


Dívejte se dobře. Zkuste srdcem.
I´m fine. Save me. Dobře se dívejte. Dívejte se do očí. Tam se skrývá smutek a bolest.. ne v úsměvu. Možná můžete právě vy někomu zachránit život.
Hell
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se