Vztah na celý život

8. července 2017 v 21:22 | Hell |  Hellena...tak trochu lifestyle
Když nejde o nás, víme bezpečně co dělat
Všichni máme vždycky moudrosti na rozdávání, pokud nejde o nás. Alespoň tak to na mě působí, když se řeší partnerské vztahy (no, vlastně nejen ty). Když má nejlepší kamarádka trable, chceme jí pomoct. Vyslechnout, poradit, třeba poskytnout jiný náhled, upozornit na rizika - zkrátka zvenku vidíme ten vztah trochu jinak. Ne líp. Ne hůř. Zkrátka jinak. Možná bez těch pověstných růžových brýlí. Ti praví přátelé tu jsou od toho, aby nás podrželi. Podpořili, ať už se rozhodneme jakkoliv.

Takoví přátelé jsou výhra!
Když máte takové přátele, kteří vám radí, kteří vám naslouchají, kteří vám chtějí pomoci, ale přesto vás podpoří a jsou tu pro vás, i když podle nich neděláte správné rozhodnutí, jste nejbohatší člověk na světě. A taky ten nejšťastnější. Protože až i vám dojde ve vztahu trpělivost. Nebo zkrátka už nemáte víc sil za váš vztah bojovat, oni tu jsou, aby poslouchali, jak je vám mizerně, aby utírali vaše slzy, byli oporou a majákem, který vás nenechá sejít z cesty.

Jsou tu pořád
Pokud ukončíte dlouhodobý vztah ne proto, že byste se přestali milovat, ale právě proto, že toho druhého stále milujete, ale oba víte, že už vám to nejde, pak pro vás může být takový přítel záchrannou sítí. Je těžké nepodlehnout touze vzít telefon a říct si: "Tak to zkusíme ještě jednou. Naposledy." Jenže ono těch naposledy nikdy není dost. A tehdy vás může přítel zachránit. Místo abyste psali zprávy svému expartnerovi s tím, jak si chybíte a že by se to třeba ještě dalo nějak vyřešit, je určitě rozumnější napsat kamarádce o tom, jak strašně vám chybí. A ona, pokud máte takovou nejlepší kamarádku jako já, sedne i o půlnoci do auta a přijede za vámi, protože ví, že to ze sebe potřebujete dostat, abyste mohli jít spát a ráno měli zase sílu bojovat s tou touhou opět se vrhnout do propasti.

I když si myslí, že děláte po sté stejnou chybu, stojí při vás
Ale i kdybyste nakonec přece jen skočili, tak o svou záchrannou síť nepřijdete. Řekne vám, že si myslí, že děláte chybu, ale bude se s vámi radovat z každé šťastné minuty. Protože tenhle vztah přesně tahle funguje. Váš přítel je tu pro vás, když jste šťastní, když se potřebujete vybrečet, opít, zanadávat si. A stejně tak jste tu vy pro něj. A fungujete stejně.

Opravdu vztah na celý život
Nakonec třeba dospějete do bodu, že láska je pro vás moc důležitá a je to krásný s někým sdílet svůj život, vzájemně se milovat a respektovat. Ale než potkáte někoho, s kým budete chtít strávit zbytek života, může to nějakou dobu trvat. A společně s tím si uvědomíte, že ta nejlepší kamarádka/kamarád/kamarádi/ tu byla po celou dobu. Byli tu, když jste spolu prožívali ty úplně první lásky, první pusy, první zklamání. Když jste ukončili první vážný vztah. Když jste plánovali první svatbu (i kdyby nakonec zrušenou). Stěhovali se do svého prvního bytu. A bude tu pořád. Až vás manžel opustí kvůli mladší. Až vaše dítě bude promovat. Až spolu budete vysírat v obchoďáku a najíždět vozíkem lidem na paty a stěžovat si, jak jsou ti mladí strašní, že vám v MHD zasednou vždycky to vaše oblíbené místo!


A spolu vždycky všechno zvládnete. Ať se to bude zdát sebetěžší.
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se