Strach i radost z neznámého, z budoucnosti

2. července 2017 v 13:44 | Hell |  Téma týdne
Proto bývá nejistá
Budoucnost s sebou zpravidla přináší dva pocity, které se někdy střídají, takže jeden převládá, nebo se mísí. Je to strach a těšení se na to, co přijde. Budoucnost je neznámá, ale ať přijde!
Konec a zase začátek
Právě takové strachování a těšení se prožívám. Ve svém životě občas každý dospěje do bodu, kdy si řekne, že už bylo všeho dost a musí se někam posunout někam dál, zase o kus dopředu. Nebo aspoň pohnout z místa.

Spadnout, ale zase vstát!
Učím se znovu žít. Nebo spíš v tuto chvíli se spíš snažím neumřít. Každý den vstávám s tím, že musím bojovat s touhou vrátit všechno do těch zajetých kolejí. Někteří lidé jsou zkrátka takoví. Něco jim tak docela nevyhovuje, ale jsou příliš pohodlní nebo bojácní s tím něco udělat. Jenže i ta pohodlnost, zvyk nebo strach se jednoho dne zají. Nebo to dlouho nevidí a nechtějí vidět, až i jejich pohár přeteče a řeknou si, že tudy už dál jejich cesta nevede.

Neotáčet se, ale dívat se před sebe!
Začínám znovu. Od nuly. A vzala jsem to od podlahy. Ostříhala jsem si vlasy, na kterých jsem roky lpěla, a plánuju stěhování. V Hradci sice není bydlení zrovna nejlevnější, ale mám dobrou práci a hlavně dobře placenou práci, a tak už mám konečně možnost opravdu se posunout. Sama. A asi poprvé v životě mám ze slova "sama" tak nějak radost a myslím, že je to správně.

Chci mít zase radost z maličkostí!
Mám trochu strach a hrozně se těším. Potřebuju se na něco těšit. Jako každý. Možná je to ta nejlepší terapie na smutek. Prostě si najít něco, na co se člověk může těšit, z čeho se může radovat, na co se může soustředit.


Je to výzva. A ty já miluju!
Mám strach, že to bude těžké. Koneckonců - moc zatím neumím být sama. Jsem tvor společenský a vracet se do prázdného bytu, kde mě bude radostně vítat jen pes, bude asi náročné. Alespoň zpočátku. Naštěstí se ten strach mísí s radostí jako voda s mlékem, a tak ho ředím myšlenkami na to, jak si svůj první byt zamiluju a to, že bude tenhle domov jen můj a Herbertův bude na něm nakonec to nejlepší.

Tak klidně mějte strach z budoucnosti a neznámého, ale zároveň se na to těšte. Bude to jiný, ale bude to dobrý!
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 2. července 2017 v 16:53 | Reagovat

Přeji ti vše dobré, ať ti změny vyjdou a vše je podle tvých představ :-)

2 Tea Tea | Web | 3. července 2017 v 1:09 | Reagovat

Dávám tvůj článek do Tématu Týdne, podle mě tam rozhodně patří :) Taky mě čeká brzy něco nového, i když to moc dobře znám, ale snažím se na to moc nemyslet, abych byla zatím v pohodě a až to přijde, tak to přijde a jak to změní můj život se uvidí..

3 Joina Joina | Web | 3. července 2017 v 13:10 | Reagovat

Moc se mi tento článek líbí :)
Je pravda, že většinu máme na stejno :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se