Konce vždycky nějak bolí

17. července 2017 v 10:30 | Hell |  Můj život s Božským
Konce bolí
Ukončení každého vztahu je nepříjemné. Někdy až neskutečně bolestivé. Ať už je důvod jakýkoliv. Když se láska vytratí a začne se ztrácet i úcta, bývají rozchody nehezké. Opravdu ošklivé konce bývají spojené s nevěrou, nebo jakoukoliv jinou zradou. Ale nakonec ani klidné rozchody nejsou bezbolestné. A bez otázek. Těch je naopak vždycky nějak moc

Nevyhnutelný konec
Pokud se rozejdete s partnerem, protože vás podvedl a ponížil, bolí to. Bolí ta zrada, nechápete, jak mohl něco takového udělat, když vy jste kvůli němu tolik obětovali, třeba se i změnili, byl celý váš svět. Ptáte se stále dokola, jak se to mohlo stát? Copak mu na vás vůbec nezáleží? A když o vás ani nebojuje a vlastně jen vymění za novou "lepší polovičku", bez mrknutí oka, nabízí se otázky: Copak mě vážně nemá ani rád? Proč se mnou vůbec byl?

Konec, protože je to tak správně
Jenže ani rozchod, kde oba pořád cítíte k tomu druhému vše víceméně stejně jako po celou dobu, není snadný. Jeden druhého milujete, respektujete, vážíte si sebe navzájem, ale bůhví proč vám ten vztah najednou nějak nejde.

Snažíte se to nějak spravit, nevzdáváte se, zkoušíte na vztahu pracovat a doufáte, že je to jen krize, kterou zvládnete stejně jako ty ostatní. Ale pak vám dojde, že tentokrát už ne. Je těžké říci "Sbohem" milovanému člověku. A snad ještě těžší, když víte, že i on vás stále miluje.

Jak se s tím vyrovnat?
Tohle má asi každý jinak. Pro mě není zas tak těžké skončit s někým, kdo mi ublíží (a nemusí to být "jen" bývalí partneři). Už jsem pár mostů spálila. I když věřím na "přátelské" vztahy i po rozchodu (tak asi ne úplně přátelství na celý život…ale jde to se potkat a vycházet dobře). Bylo těžké přestat milovat muže, pro něhož jsem nebyla "ta pravá", přestože já věřila, že on pro mne je. Ale když se rozcházíte a naposledy si řeknete, že se milujete a že tu pro sebe vždy budete - a víte, že to tak skutečně je -, máte najednou pocit, že se svět musel zbláznit.

A ani tentokrát se neubráníte otázkám, které bzučí v hlavě, až způsobí několikadenní migrénu. Proč? Jak se to mohlo stát? Co jsem udělala špatně? Co jsem měla udělat jinak? Byla to chyba? Neměla jsem tomu přece jen dát ještě jednu šanci? Co bude dál? Naneštěstí se k nim ale přidává druhá várka, která se týká vašeho ex, právě proto, že vám na něm pořád záleží…Jak mu je? Jak to zvládá? Co dělá? Ublížila jsem mu? Nebo vážně chápe, že už to nešlo? Chybím mu stejně, jako on mě?

Marně doufáte
Pokaždé, když se probudíte, chcete doufat, že to byl jen zlý sen. Ale ne. Každý den se snažíte prostě jen nějak přežít. Najít si nějaký "projekt", který by aspoň trochu zmírnil tu bolest a zaplnil prázdnotu.

Přežijete to!
Prvních pár dní je to těžké. Pokud se ale máte rádi, tak víte, že jediný způsob, jak být zase šťastní, je vstát a žít. Těšit se na každý nový den. Pokud jste opravdu milovali, jen tak nezapomenete, to snad ani nejde. Ale nestagnujete. Neutápíte se v tom. Zkrátka žijete bez odpovědí na otázky, které se pomalu začnou vytrácet, až na ně zbyde jen mlhavá vzpomínka. A nahradí je něco nového. Protože něco nového vždycky přijde.

Stačí najít svůj způsob
Ano, snad všechny rozchody jsou bolestné. Jen pokaždé trochu jinak. Stejně jako je každý vztah jiný, i každý rozchod je trochu jiný. Ale jedno je jisté - pro toho, kdo má city, to není zrovna ta nejšťastnější část života. A každý z nás potřebuje svůj čas na to, aby se s tím vyrovnal. A svůj způsob.

Pokud právě procházíte tímto ne příliš šťastným obdobím, moc vám přeju, abyste ho překonali a byli zase šťastní. Každý si zaslouží být šťastný.

Hell
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 17. července 2017 v 11:01 | Reagovat

Super článek. Konec ale nemusí bolet všechny. Znám to z vlastní zkušenosti, když vezmu v potaz vztahy. Já po rozchodu s přítelem na něj nemohla zapomenout skoro 2 roky. Pořád to bolelo.

Dnes už je ta bolest naštěstí pryč a
jsem opět šťastná 🙂

2 Hell Hell | E-mail | Web | 27. července 2017 v 14:38 | Reagovat

[1]: To je pravda. Někdy rozchod člověka osvobodí...ale i tak si myslím, že chvíli to je citlivé nebo bolestivé... Ale to je asi podle zkušeností :-)

Přesto moc díky za reakci a moc Ti přeji, aby jsi byla šťastná i nadále! :)
Hell

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se