Květnové setkání

9. května 2017 v 7:00 | Hell |  ČK - HK
Květnové setkání
Co nevidět proběhne další z pravidelných setkání ČK - HK, a tak jsem tu s dalším pozvánkou.

V dobré společnosti
A co nás tedy tentokrát čeká? Budeme si povídat o sci-fi klasice Duna (Frank Herbert), která při minulém hlasování zvítězila, beze sporu si probereme Svět knihy, který proběhne víkend před setkáním, a v neposlední řadě budeme zase hlasovat.

Co si zapsat do diáře?
Jste zvědaví a máte chuť se k nám připojit? Pak neváhejte a určitě dorazte v pondělí 15. 5. 2017 v 18:00 do ClubCafé Pessoa (tř. ČSA 543, HK - zkrátka u Grandu, naproti bývalé Huse).

Pro co hlasovat?
A z kterých knih budeme vybírat? Pro tentokrát bylo vybráno téma "Humorem proti všemu a všem":

1) Kingsley Amis: Šťastný Jim
Tento humoristický román vypráví o mladém vysokoškolském učiteli Jamesu Dixonovi, který se bouří proti konvencím a vysoce postavenými lidmi opovrhuje, ale zároveň s nimi musí vycházet, aby nepřišel o místo. Kniha vtipně vykresluje atmosféru románů rozhněvaných mladých mužů, pro kterou je vzdor vůči konvencím tak charakteristický.
2) Jonas Karlsson: Faktura
Práce na částečný úvazek ve videopůjčovně, občasná setkání s hrstkou přátel a nenápadná každodenní rutina zakončená ve většině případů pojídáním pizzy a sledováním filmů v jednopokojovém bytě na stockholmském Södermalmu - tak vypadá život hlavního představitele a vypravěče až do okamžiku, kdy mu v poštovní schránce přistane záhadná faktura na astronomickou částku 5,7 milionů švédských korun. Právě taková je cena za veškeré jeho zážitky a štěstí, které ho kdy potkalo. Jak mohli tomuto nenáročnému filmovému fanouškovi, jenž se spokojí s málem a nemá žádné velké sny či plány, naúčtovat tolik? Nebo je to celé jen mystifikace?
Minimalistická, bizarní a nanejvýš originální Faktura z Karlssonovy sbírky Pravidla hry představuje klenot absurdní literatury zpochybňující to, co štěstím nazýváme a jak ho měříme. Tato novela, napsaná s okouzlujícím humorem a pozorně zachycující slabosti dnešní doby, je zároveň dojemným milostným příběhem, který změní způsob, jakým nahlížíme na svou existenci.
3) Patrick Ryan: Jak jsem vyhrál válku
Nesmrtelný satirický román z roku 1963 o válce, kde se zásady vojenské taktiky uplatňují spíše než v boji za Krále a Vlast při zápolení o zdroje alkoholického či erotického uspokojení. O donkichotském poručíku britské spojenecké armády Ernestu Goodbodym, jenž se během několikaleté anabáze snaží vrátit válce její důstojnost. A o absurdnosti tohoto počínání, neboť válka je beznadějně směšnou záležitostí a smích je také to jediné, čím ji lze porazit.

A k tomu všemu nabídka portugalských specialit k pití, mlsání i dobré večeři!

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Grácias por su visita y tienes un buen día! Hell
Vedu Čtenářský klub v HK. Zájemci pište na mail, případně na FB vyhledejte skupinu Čtenářský klub - Hradec Králové. ;-)