Květnové setkání

9. května 2017 v 7:00 | Hell |  ČK - HK
Květnové setkání
Co nevidět proběhne další z pravidelných setkání ČK - HK, a tak jsem tu s dalším pozvánkou.

V dobré společnosti
A co nás tedy tentokrát čeká? Budeme si povídat o sci-fi klasice Duna (Frank Herbert), která při minulém hlasování zvítězila, beze sporu si probereme Svět knihy, který proběhne víkend před setkáním, a v neposlední řadě budeme zase hlasovat.

Co si zapsat do diáře?
Jste zvědaví a máte chuť se k nám připojit? Pak neváhejte a určitě dorazte v pondělí 15. 5. 2017 v 18:00 do ClubCafé Pessoa (tř. ČSA 543, HK - zkrátka u Grandu, naproti bývalé Huse).

Pro co hlasovat?
A z kterých knih budeme vybírat? Pro tentokrát bylo vybráno téma "Humorem proti všemu a všem":

1) Kingsley Amis: Šťastný Jim
Tento humoristický román vypráví o mladém vysokoškolském učiteli Jamesu Dixonovi, který se bouří proti konvencím a vysoce postavenými lidmi opovrhuje, ale zároveň s nimi musí vycházet, aby nepřišel o místo. Kniha vtipně vykresluje atmosféru románů rozhněvaných mladých mužů, pro kterou je vzdor vůči konvencím tak charakteristický.
2) Jonas Karlsson: Faktura
Práce na částečný úvazek ve videopůjčovně, občasná setkání s hrstkou přátel a nenápadná každodenní rutina zakončená ve většině případů pojídáním pizzy a sledováním filmů v jednopokojovém bytě na stockholmském Södermalmu - tak vypadá život hlavního představitele a vypravěče až do okamžiku, kdy mu v poštovní schránce přistane záhadná faktura na astronomickou částku 5,7 milionů švédských korun. Právě taková je cena za veškeré jeho zážitky a štěstí, které ho kdy potkalo. Jak mohli tomuto nenáročnému filmovému fanouškovi, jenž se spokojí s málem a nemá žádné velké sny či plány, naúčtovat tolik? Nebo je to celé jen mystifikace?
Minimalistická, bizarní a nanejvýš originální Faktura z Karlssonovy sbírky Pravidla hry představuje klenot absurdní literatury zpochybňující to, co štěstím nazýváme a jak ho měříme. Tato novela, napsaná s okouzlujícím humorem a pozorně zachycující slabosti dnešní doby, je zároveň dojemným milostným příběhem, který změní způsob, jakým nahlížíme na svou existenci.
3) Patrick Ryan: Jak jsem vyhrál válku
Nesmrtelný satirický román z roku 1963 o válce, kde se zásady vojenské taktiky uplatňují spíše než v boji za Krále a Vlast při zápolení o zdroje alkoholického či erotického uspokojení. O donkichotském poručíku britské spojenecké armády Ernestu Goodbodym, jenž se během několikaleté anabáze snaží vrátit válce její důstojnost. A o absurdnosti tohoto počínání, neboť válka je beznadějně směšnou záležitostí a smích je také to jediné, čím ji lze porazit.

A k tomu všemu nabídka portugalských specialit k pití, mlsání i dobré večeři!

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se