Benefice, divadlo a kočky

5. května 2017 v 21:36 | Hell |  Kultura
Zvířata a divadlo
Máte rádi zvířata a divadlo? Že to nejde příliš dohromady? V tom případě neznáte hradecké herce!

Představení, které vás může těšit dvakrát
Ráda bych vás upozornila a pozvala na benefiční představení Pravdivý příběh Antonie Pařízkové, lehké holky s dobrým srdcem, které proběhne v úterý 9. 5. 2017 od 19:30 v divadle Jesličky Josefa Tejkla.
Jesličky Josefa Tejkla pomáhají
Celý výtěžek z tohoto představení půjde na konto Kočičí naděje, což je občanské sdružení sídlící v Hradci Králové, které se stará o opuštěné kočičky. Tedy, kdo tam vstoupí, neprohloupí! Kromě skvělého kulturního zážitku (jak už je pro toto divadlo už jakýmsi standardem) ho může těšit i pocit, že pomohl těm, kteří to sami nedokážou, a byla by velká škoda na ně zapomínat.

Kdopak nám to ukul?
Iniciátorkou celé akce je Martina Pešková, báječná žena se srdcem na pravém (správném) místě, která působí coby členka souboru tohoto divadla.

A proč se vlastně soubor divadla rozhodl pro tuto akci?
Martina Pešková se zeptala přímo a bez okolků nejen uměleckého fotografa Jarka Plesara, který je autorem propagačního plakátu, ale i režisérky představení Moniky Janákové a herců, kteří se akce zúčastní.

Jarek Plesar, ač velmi vytížený, našel si čas pro zapojení do akce a důvod? "Víš co, já mám ty potvory chlupaté rád. Nakonec, co mám dělat, že?" řekl při rozhovoru Martině, která se ptala i na to, co by popřál Kočičí naději: "Tak teprve teď začnu být vážný. Přál bych jim všem ne množstevní, ale citovou úspěšnost. Ať se rozdá méně koček, ale lidem, u kterých jim bude dobře. Mít domov si zaslouží každý živý tvor."

Režisérka Monika Janáková měla radost, když zjistila, že bude hrát "pro kočky" - snad i proto, že má kočky ráda pro jejich silnou osobnost. I ona má přání pro Kočičí naději: "Přála bych si, aby takové útulky vůbec nemusely vznikat, aby kočky i psi měli každý své milující majitele. Vím, že v životě nastanou okolnosti, které nelze předvídat, a stane se, že zvíře o svého pána přijde. Potom bych paní Hance přála, aby měl její útulek dostatek finančních prostředků, aby mohla poskytnout svým svěřencům právě takovou péči, jakou každé zvíře potřebuje"

Ani herci, které můžete v tomto představení vidět, nebyli ušetřeni zvídavých otázek. Jana Vašíčková byla přímo nadšená - snad i proto, že má sama doma hned několik mazlíčků.

A toto nadšení sdílel i Karel Pešek, věčný studen, herec, režisér a majitel dvou koček, který je pracovně dosti vytížený, avšak jako podporovatel útulků pro opuštěná zvířata nezapomíná: "Moje pomoc se omezuje na finanční podporu akce Strom kočičích přání a příležitostné sbírky na akutní případy nejen královéhradeckého útulku." Kromě toho ani on nezapomněl popřát Kočičí naději (a mě dojmout): "Přeju hodně síly a pevné nervy. Naše dvě kočky jsou "záhul" natož tolik…Chtěl bych, aby o útulku vědělo co nejvíce lidí. Paní Hance přeju hlavně zdraví a vytrvalost. Dělá krásnou věc. Chtěl bych využít tohoto rozhovoru k tomu, abych jí poděkoval, že je a že dělá to, co dělá. Děkuji, paní Hanko!"

Soubor divadla Jesličky Josefa Tejkla se může pyšnit nejen nadanými herci a režiséry, ale především lidmi s dobrým srdcem. Tak je pojďme společně podpořit ve snaze pomoct. Nezapomeňte 9. 5. 2017 od 19:30!

Zajímá vás Kočičí naděje? Chcete se dozvědět víc? Stačí navštívit oficiální stránky přímo zde
Hell
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se