Strach a bezmoc

23. dubna 2017 v 11:16 | Hell |  Můj život s Božským
Známe to všichni
Zdravotní problémy občas potkají každého z nás. A nikdy to není příjemné. Zvlášť pokud se jedná o něco vážného. Ale i tak se to dá zvládnout s podporou těch nejbližších. Ale co právě ti nejbližší? Jak to zvládají oni?
Už párkrát se stalo, že někdo z mé rodiny na tom nebyl zdravotně dobře. Je to hrozný pocit. Vlastně pocity. Bezmoc. Strach. Obavy. A nejhorší je asi to, že nic z toho na sobě nechcete dát znát, protože v tu chvíli musíte být oporou.

Bylo lepší o tom moc nepřemýšlet?
Ty zkušenosti mám, ale až teď jsem o tom vlastně pořádně přemýšlela. Dřív, když se někomu z mých blízkých něco stalo, snažila jsem se být jim oporou a nedat na sobě znát, jak moc se bojím toho, co bude. A když vše dobře dopadlo, hned jsem to hodila za hlavu. Už jsem se tím dál nechtěla trápit. Chtěla jsem se jen radovat z toho, že už je to za námi. Že už je zase dobře.

Tentokrát jsem o té situaci ale začala skutečně více uvažovat. Nejen o tom, co se děje, co může být s tím člověkem. Ale i ten dopad na to, co bude s námi, co bude se mnou, když to nedopadne dobře. Je hrozné, že až v tak vážných chvílích si konečně člověk uvědomuje, jak moc pro něj ten druhý znamená. Jak si vlastně neumí představit život bez něj. Zdá se vám to patetické? Může být. Ale když vám na někom opravdu záleží, tak asi žádná reakce nemůže být příliš patetická, je-li upřímná.

Byla to vypjatá chvíle…
Ten, na kom mi záleží, je právě teď v tuhle chvíli, když tohle píšu, na operačním sále. A já mám v hlavě vymeteno. Mám strach. Příšerný strach. A nemůžu udělat vůbec nic. A nedokážu myslet a nic jiného. Jen na to, že musí všechno dopadnout dobře. Protože je to dobrý člověk, protože si zaslouží být v pořádku. A sobecky proto, že ho potřebuju ve svém životě mít. Protože ať chci nebo ne, kolem něj se točí celý můj svět.


Je to láska!
Na lásce je krásné a mrazivé zároveň to, že když někoho milujete, nejen že s ním vše prožíváte. Ale kdyby existovala jen pranepatrná možnost podstoupit vše zlé místo něj, udělali byste to bez zaváhání.

Pokud někoho právě takhle milujete, buďte šťastní a važte si toho, že jste ten pocit mohli poznat. Pokud vás někdo právě takhle miluje, buďte šťastní a važte si ho.
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se