Kdo jsme a jak to u nás chodí?

23. ledna 2017 v 6:00 | Hell |  ČK - HK
Čtenářský klub - Hradec Králové (ČK - HK)
Kdo jsme?
ČK - HK je skupinka lidí z HK, kteří mají rádi knihy, rádi čtou a rádi si o tom, co přečtou, popovídají. Baví nás společně rozebírat nejen dojmy ze společně přečtených knih, ale i různé postřehy. Kterákoliv kniha na každého z nás zapůsobí trochu jinak a je prima slyšet názor druhých, nebo porovnávat tu úžasnou rozmanitost v cítění a vnímání stejného textu.

Potkáváme se?
Ano! Scházíme se jednou za měsíc. Vždy v pondělí od 18:00 v Občanském poradenském středisku - ClubCafé Pessoa. Jedná se o klubovou kavárnu, která jako jediná v HK nabízí občerstvení v portugalském stylu. Především nám ale nabízí bezplatně prostory, kde se můžeme nerušeně scházet a povídat si. Tato kavárna se nachází na adrese: Československé armády 543, HK, 500 03. Jinými slovy (Hradečáci budou vědět): naproti Huse u Grandu, vedle Spořky ;-)

A jak to u nás chodí?
Každý měsíc si jeden z čtenářů (pokud má zájem, nikoho do ničeho nenutíme) připraví seznam tří titulů podle následujících pravidel.
1.) Klasika, tj. kniha napsaná do roku 1968
2.) Novinka, tj. kniha vydaná v posledních 5 letech
3.) Kniha dle vlastního výběru (co si chci přečíst, o co se chci s druhými podělit)

Nebo je výběr tematický, což znamená, že knihy mají společné téma (na němž se zpravidla domluvíme předem na setkání), např. 2. sv. v. a tím pádem se nemusí dodržovat výše uvedená pravidla.
Tyto 3 tituly jsou před setkáním uveřejněné na FB stránce a ve skupině na FB, kde mohou čtenáři (včetně těch, kteří se setkání nemohou/nechtějí účastnit, přesto s námi čtou) hlasovat pro titul, o který by měli zájem.

Na setkání se pak podle počtu hlasů rozhodne o knize, kterou si do příště přečteme, abychom si mohli sdělovat své dojmy. To je opět uveřejněno na facebooku (a nově tomu bude i na těchto stránkách).

Kdo se k nám může přidat?
Kdokoliv má chuť!
Čtenářský klub je tu pro všechny milovníky knih, kteří rádi čtou a rádi si o knihách povídají!
Vítáni jsou čtenáři 15 - 99 let
Nevybíráme žádné členské příspěvky!


Jak nás kontaktovat?
Připojte se k nám na FACEBOOKU (stránky, skupina, nebo obojí ;-) ), nebo napište email na hellena31557@gmail.com

Hell xoxo
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se