Červenec 2016

Nikdy se nezastavit

25. července 2016 v 10:03 | Hell |  Téma týdne
Nápad chodil okolo
Když jsem viděla téma týdne, napadala mě spousta myšlenek, nápady lítaly sem a tam, ale nic z toho nějak nebylo ono. Popravdě…vždycky, když píši něco na téma týdne, nemám z článku dobrý pocit, pokud opravdu nevychází ze mne. Ono vlastně žádný z článků, který pro mne není něčím osobní, z kterékoliv rubriky, nakonec nepatří mezi ty, o nichž bych si troufla říct, že by se povedl. Zkrátka jsem asi opravdu člověk, který do všeho co dělá, musí dát kus sebe.
A tak jsem lovila nápady a připadala si jak rybář na zmrzlém jezeře, co zapomněl vysekat díru v ledu. Až to přišlo samo…
Někdy se zastavit musí
Myslím, že je třeba se zastavit, pokud to radí dopravní značka, pokud je na přechodu červená a pokud už má člověk dostatečně omlácenou hlavu od chození proti zdi, která i navzdory přesvědčení, že každá zeď se dá zbourat, zkrátka ne a ne padnout či aspoň o kousek ustoupit.

Jindy se zastavit nesmí!
Kdy se ale "nikdy nezastavit"? Když něco opravdu chcete! Když máte sen, který chcete proměnit ve skutečnost. Pokud slíbíte uskutečnitelné, nikdy se nesmíte zastavit, protože sliby se mají plnit (jak mě to jako dítě učil kromě maminky i Janek Ledecký - nejen o Vánocích). A obvykle ve vztahu.

Jako malý princ se svou růží
Byť jsem, řekla bych, stále ještě dost mladá, mám dojem a často se vnímám jako "děvče ze staré školy". Věřím v morální hodnoty, elementární slušnost, věřím ve vkus a střídmost a věřím, že vztah je něco křehkého, na čem musíme neustále pracovat a starat se o to a ne při první překážce vše zahodit a hledat něco lepšího.

Život není romantická komedie…
Vztahy nejsou snadné. Logicky. Lidé jsou složití, komplikovaní. Když jsme ale schopní uznat a brát jako samozřejmost komplikovanost lidských charakterů, proč nám dělá takový problém smířit se s tím, že i ty vztahy zkrátka nešlapou jako na drátkách nebo podle romantických filmů a románů?
Pokud své partnery milujete, vážíte si jich a ctíte je (ne jako boha, to je fakt divný, ale jako člověka), pak má význam na vztahu pracovat. Pečovat o něj, a když přijde problém, tak ho společně řešit. Nechodit proti zdi! Ale hledat cestu, kudy můžete společně projít dál a problémy, nesnáze a krize nechat za sebou. Jako panáček Mario další těžký level (Ví ještě dneska někdo, kdo byl Mario?). Vztah totiž není mobil, který dneska nemá moc smysl opravovat. Vztahy nejsou spotřební zboží.

Za tu námahu něco stojí…
Láska a souznění, to je totiž něco, za co stojí žít, nevzdávat se a nezastavovat se před ničím. Žádný problém není dost velký, aby ho dva lidé, kteří se milují a váží si jeden druhého, nedokázali společně překonat.
Hell
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se