Mluviti stříbro, mlčeti zlato

14. června 2016 v 6:00 | Hell |  Můj život s Božským
Nemají to s námi jednoduché
Někdy mám pocit, že my ženy jsme opravdu občas na zabití a ti naši chlapi s námi mají svatou trpělivost. No, ne že by to snad neplatilo i v opačném případě! Ono to mužské plémě taky dokáže mít svoje dny. Ale já se občas pozastavuji sama nad sebou. A čas od času ta sebereflexe není nic příjemného
Začalo to vtipem
Kamarád mi onehdy říkal vtip, o kterém tvrdil, že je tak nějak ze života. No, nejspíš ví, o čem mluví. Starší manželský pár leží takhle večer v posteli a manželka se ptá: "Pepo, proč mi neříkáš, že mě miluješ?" A manžel logicky odpoví: "Jsem ti to řekl před třiceti lety. Až se něco změní, budu tě včas informovat."

Následně jsme vedli debatu, proč muži tak málo říkají ta dvě kouzelná slůvka. Důvodů prý je hned několik. Nepotřebují o citech žvanit (jako řada ženských), své city radši dokazují činy, neradi se opakují, šetří slova na důležitější informace…

Moc nemluví
Jako každá jiná ženská to ráda slyším. Stačí zašeptat ta dvě slůvka a asi bych Božskému odsouhlasila i tetování na čelo. (Jo, dobře, to trochu přeháním…) On je samozřejmě jako kterýkoliv jiný chlap, takže s tím verbálním vyznáváním lásky šetří. Nejdřív mě to mrzelo. Než jsem si uvědomila, že to vlastně dělá moc šikovně.

Ohraná písnička
No, co si budeme vykládat. Miluju písničku Wonderful world. Ale kdybych si ji pouštěla denně a ne jen jednou za čas, když je ta vhodná chvíle, nebo ji nezaslechla čas od času náhodou z rádia či televize, asi by se mi pak už tolik nelíbila. Oposlouchala by se mi. S vyznáváním lásky je to stejné. Navíc jsou to vážně jen slova. Těch za den napovídáme tolik…a přiznejme si, že dost velké množství z nich, jsou slova prázdná.
Nemusí mluvit, a řekne toho víc
A tak jsem si začala víc všímat toho, co mi Božský říká beze slov. A zjistila jsem, že to, kvůli čemu většina ženských nadělá takový humbuk, když jim to muži neříkají přímo, mi Božský beze slov říká denně.

Všímejte si drobností
A víte co? Když si tohle uvědomíte, milé dámy, zjistíte, že už na tom, co vám váš muž říká, tolik nezáleží. Protože je mnohem důležitější to, co vám sděluje beze slov. Ať už je to stisknutí ruky v dlani, letmý polibek na čelo, který si sám ani neuvědomuje, nebo upřímný úsměv, když vám říká: "Sluší ti to…"

Většina z nás jsme rozené vztahové analytičky a jsme schopné vztah pitvat do nejmenších detailů a stejně tak každé slovo, které naši partneři řeknou. Oni to s námi zkrátka koulí trochu jinak. A umějí to…
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se