KN - Kabinet milostných dopisů, Alyson Richman

10. května 2016 v 6:30 | Hell |  Recenze
Máte rádi malé-velké životní příběhy? Pak neváhejte a pusťte se do Kabinetu milostných dopisů.

Na pozadí hrůz druhé světové války, kde při vyslovení "Polsko" sebou každý (včetně čtenáře) instinktivně trhne, se na různých místech Itálie odvíjí dva milostné příběhy. Ještě před vypuknutím války potká Angelo dívku s košíkem citrónů a postupně vám vypráví, co s nimi bylo dál. Mladinká, přesto velmi odvážná, hudebně nadaná Elodie obdařená dokonalou pamětí v odboji potkává Luka. Vypráví nejen o svých přísně tajných úkolech, za něž by ji gestapo mučilo a zabilo, ale i o křehkém rodícím se vztahu.

A zároveň, ve třetí linii příběhu, se dozvídáme, jak se potká Angelo s Elodie a co jejich smutkem ztrápené duše přivede opět k životu.

Kabinet milostných dopisů není klasická romantika. Nevystupují zde dokonalé postavy v dokonalém světě, kterým se nedaří z malicherných důvodů a oni bojují proti všem a všemu. V této knize poznáte obyčejné lidi, kteří neprožívají velkolepé příběhy. Žijí obyčejné životy, které jsou neobyčejné nadějí, vírou a láskou, která se rodí i v tak kruté době, jakou druhá světová válka bezesporu byla.

Jakmile si zvyknete, že je příběh utkán ze tří rovin, které se v průběhu knihy střídají, aby nakonec daly všemu smysl a střetly se v poetický konec, budete spokojeným čtenářem.

Dvě mladinké dívky v odboji možná mohou působit poněkud naivně, ale i naivní děvče v sobě může najít sílu po svém bojovat s představiteli zla. A může být inspirací i vzorem.

Kabinet milostných dopisů je neobyčejný příběh o obyčejných lidech, jenž je velmi čtivý a jeho nejsilnější stránkou je atmosféra, kterou dokáže vyvolat. Ať jsem četla kdekoliv, vzduch najednou voněl mořem a květinami, kolem bylo zvláštní teplo a světlo jaksi změklo…

Tato kniha je jako srpnové nostalgické nedělní odpoledne…musíte na ni mít náladu, ale když ji máte, zanechá silný dojem.
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 El El | 16. května 2016 v 22:46 | Reagovat

To vypadá dobře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se