Zpátky do školy

23. dubna 2016 v 7:55 | Hell |  Hellena...tak trochu lifestyle
Škola bývala jedinou povinností
V době, kdy jsem za svou jedinou povinnost měla školu, jsem se vždycky těšila na víkend. I když nebyly vyhlídky bůhví jaké a čekala mě práce na nějaké seminární práci, nebo příprava na předtermíny.
Koncem bakalářského studia a prakticky celé magisterské bylo o jednom či dvou dnech přednášek. Zbytek týdne jsem dělila mezi odpočinek a brigády.
Zpět do reality
No, nedá se svítit, od března jsem oficiálně stará, tudíž zaměstnaná na plný úvazek. Status studenta už je minulostí a škola už není na prvním místě, neboť jak mi bylo řečeno: "Už makáš, holka. To, že děláš školu, je tvůj boj. Je to jako bys měla náročnej koníček."

(Ne)vykašlat se na to
Dost často, zejména včera ráno před zkouškou, si říkám, že se na to vybodnu. Škola má být můj koníček, ale přitom je to povinnost navíc. Místo abych si užívala volno, když nejsem jedenáct hodin na nohou v práci, jedu do školy, nebo dělám na něčem do školy. K tomu brigáda v reklamce. Občas bývám unavená, otrávená, demotivovaná…mám ale štěstí, že čas od času Božský přemýšlí dál dopředu i za mě.

Jakmile začnu s tím, že na to kašlu a že si jen počkám na dopis z univerzity o tom, že mi ukončují studium, spustí svou oblíbenou písničku o tom, jak jsem chytrá, že už jsem to dotáhla tak daleko, že je škoda to vzdát na konci, že nezná nikoho, kdo by dokázal tak dobře psát, takže zvládnu diplomku za 14 dní, když se do toho zakousnu atd. Vůbec přitom nebere na vědomí můj podezíravý pohled a otázky typu: "Co potřebuješ?"
Ale má pravdu. Teď už by asi vážně byla škoda se na to vybodnout…

Příjemná nostalgie
A musím říct, že na jednu stranu byl tento týden tak trochu nostalgický…Tolik dní po sobě ve škole jsem nezažila od druháku na bakaláři. Sice to byly přednášky v angličtině, která vážně ani zdaleka není mou silnou stránkou, tudíž jsem se víceméně snažila předstírat, že v té třídě vůbec nejsem. Sice to byly přednášky, které mě, bohužel, nijak zvlášť nebavily…nejde o vyučující - ta je skvělá -, ale spíš to téma a studijní materiály…zkrátka jsem zažila větší vodvaz

Ale bylo fajn zase postávat se spolužáky před a po přednášce v kampusu a probírat školu, život a "co je nového". Jako bych zase byla ta čerstvá studentka…
Avšak při odevzdání včerejšího testu jsem se pomalu začala vracet do reality.

Ještě že není hezky
Místo odpočinku mě čeká pracovní víkend. Jediné, co mě vážně uklidňuje, je fakt, že venku je dost hnusně. No, netvrdím, že bych si nedovedla představit, že víkend strávím v posteli s knihou…ale když je venku šeredně, nevadí mi tolik trávit celé dny v práci. Navíc…tento týden byly všechny přednášky zpravidla až odpoledne, tudíž jsme si krásné počasí užívali s Herbertem při dlouhých ranních procházkách.
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se