Znovu na začátku

21. dubna 2016 v 5:40 | Hell |  Můj život s Božským
Něco se zkrátka nemění
Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. No, to se sice říká a asi to i platí. Ne však pro někoho, kdo od dětství miluje Nekonečné příběhy.
Moje nekouření dlouho nevydrželo. Nepřiznávám to sice ráda, protože považuji tuhle závislost za svou slabost a snad i slabomyslnost. Jenže zkrátka tak silnou vůli, abych s tím doopravdy sekla, nemám.
Nekuřáctví je super a já doufám, že se jednou stane zázrak a opravdu mě to přejde, ale zatím alibisticky zůstávám ve fázi: raději si dám cigaretu, když na ní mám chuť, než se držet a pak vyhulit krabičku naráz a přivodit si nikotinový šok. No a konec konců - nikomu jsem nic neslíbila, a když se s tím vyrovnám já, pak i moje okolí by mělo moje selhání přejít bez posměšků. Snad všichni máme něco, co se nám tak docela nepodařilo, nedaří, na co nejsme dvakrát pyšní.

Změna nemusí být pokaždé nevratná
Chtěla jsem změnit svůj život ve více směrech. Nevyšlo to. Vyzkoušela jsem si na vlastní kůži, že je tisíckrát těžší říct "sbohem" tomu, koho milujete, než tomu, s kým už nemáte nic společného. I když víte, že je to to nejrozumnější, co pro sebe můžete udělat, nevyhnete se pocitu, že ztrácíte kus sebe sama. Tím je to horší, pokud je dotyčný nejen vaší láskou, ale i přítelem, na kterého se spoléháte, s nímž sdílíte svůj život, kterému svěřujete svá přání nebo strachy.

Když jste rozumní, vyhnete se nenávisti a chcete zůstat přáteli. Když překonáte počáteční "divné" chvíle a znovu spolu můžete pracovat na tom, aby alespoň vaše přátelství přetrvalo, když vztah nedopadl pohádkově, máte šanci být skvělými přáteli. Nebo máte šanci, že se k sobě vrátíte.

Jak jsem naznačila - moje nejoblíbenější pohádka byl odmalička Nekonečný příběh. Asi se jím inspiruji i ve svém životě. A víte co? No a!

Je těžké milovat, ale těžší přestat
Nezáleží na tom, co si myslí ostatní. Nezáleží na tom, jak moc to vašemu okolí připadá směšné. Záleží jen na tom, jak se cítíte vy. Pokud víte, že vás někdo trápí, je rozumné se toho vztahu zbavit. Ale pokud bez něho nedokážete žít a jen existujete a každý den se snažíte nalhat sami sobě, že to přejde, že bude dobře, že už je vám líp…a ten dotyčný stejně tak chce být s vámi a hledá nesmyslné záminky, jen aby s vámi být mohl, jděte do toho po hlavě. Láska je ten největší hazard na světě. Když investujete málo, zážitek, výhra či prohra nestojí za řeč. Pokud ale risknete všechno, co máte, možná vás čeká hodně tvrdý pád, ale možná taky ne.

Nejsme stejní, ani naše životy nejsou
Někdo má v osudu napsán idylický příběh lásky (a já to všem takovým párům ze srdce přeji, protože je to krásné a je dobře, když se potkají dva lidé, co spolu mají být a vše jim vychází) "zamilovali se, vzali, měli děti a žili spolu až do smrti". Někdo si pěkně počká. A někdo je povaha, která potřebuje fatální lásku. I když je často bolestivá, stravující, ale taky vroucí, vášnivá, cenná, vybojovaná

Tak stojím zase v téže řece s balíkem kapesníků v ruce. Odhodlaná, šťastná a připravená poslat do háje každého, komu do nás nic není :-)
Protože ne všichni se držíme šablon, ne všichni věříme na standardy ve vztazích, ne všichni chceme od vztahu jen zajištění bydlení a ne všichni jsme zvědaví na názory těch, kteří mají tak nudný život, že mají zapotřebí rozebírat, mentorovat a říkat a ostatním, jak mají žít své životy.

Jasno máte mít vy, ne ostatní
Pokud máte pocit, že jste ve složitějším partnerském vztahu, pak se můžete spolehnout na jednu věc: nemusíte nikomu nic vysvětlovat. Pokud vy jste spokojeni, vyhovuje vám to, nebo prostě jen máte důvod (ať už jakýkoliv), proč to tak mít, pak je to v pořádku. Je to váš život a jen vy jste těmi, kdo by o něm měli rozhodovat. A pokud nestojíte o radu, máte právo poslat každého, aby se raději staral sám o sebe.
Hell
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se