KN - Panna, Sanghari

20. dubna 2016 v 9:57 | Hell |  Recenze
Zbytečně nepřeceňovat, ale nepodceňovat
Pokud milujete Deníky Bridget Jonesové, pak tento román raději neberte do ruky. Anotace slibuje, že by se od Ellie mohla Bridget učit, ale to je hodně…HODNĚ velké přecenění. Tvrzení, že by Panna mohla být Bridget Jones pro náctitelé by ale ušlo (za předpokladu, že se s přibývajícími léty zlepšuje)

Hlavní hrdinka Ellie je tragicky vtipná, ale často se až příliš lituje a může se stát, že vás v půlce knihy její představa, že být v jedenadvaceti letech panna, je největší problém, který může ženu potkat, začne trochu nudit a možná i otravovat. Její nevědomost o některých věcech je ale docela vtipná sama o sobě, i když může působit docela přehnaně, což považuji za jeden z nedostatků autorčina psaní.

Abyste si Pannu užili a pobavili se u ní, je nutné vcítit se do role jedenadvacetileté studentky, která si užívá vysokoškolského života mimo domov plnými doušky, a uvědomit si, že je to doba, kdy vás nic moc netrápí, a tak si můžete dovolit zveličovat své takzvané problémy.

Oceňuji, že autorka do děje nezahrnula příliš mnoho postav, takže se vám jen těžko stane, že budete přemýšlet, kdo je kdo a kdo s kým co. A právě tak oceňuji, že z příběhu, u něhož jsem se obávala, že sklouzne k nápodobě románu od Rosamunde Pilcher, nevznikla žádná klišé romance, ale byla v něm v podstatě čtenáři naservírována realita současné mládeže, jak v mnoha případech vypadá (ano, i na českých státních vysokých školách).

Dle ohlasů a boomu okolo Panny jsem ale asi čekala víc. S politováním musím konstatovat, že jsem se občas trochu nudila, místy děj neměl takový spád, jak bych očekávala. Kniha se mi zdá v tomto ohledu poměrně nevyrovnaná. Ale je pravda, že z větší části jsem se u knihy opravdu bavila, a když jsem zavzpomínala na své začátky na vysoké škole, tak jsem chvílemi poznávala jak sebe, tak důvěrně známé prostředí akademické půdy mimo přednáškové sály. Celkově ale stojí za přečtení - pokud jste zvědaví a zajímá vás, jak asi mohla vypadat Bridget Jones, než se z ní stala ta Bridget, kterou musíte milovat -, jen nemějte přehnaná očekávání, která se (jak asi všichni víme) nevyplácí nikdy v ničem.

Závěrem asi tolik, že Panna je slušný průměr na jarní víkend.
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se