KN - Dokonalá chuť Natalie Young

18. dubna 2016 v 15:15 | Hell |  Recenze

Naštvat manželku se nevyplácí...

Máte-li dostatečně silný žaludek, pak se pusťte do neotřelé pitvy manželství v podobě prvotiny Natalie Young Dokonalá chuť.

Příběh je zdánlivě banální. Lizzie je žena v domácnosti, které bylo nedávno padesát, bydlí s manželem a psem v domku u lesa, sousedům se povětšinou vyhýbá, přestože pro obživu peče pro druhé dorty. Jejího manžela už pár dní nikdo neviděl. No, není se čemu divit, protože ho Lizzie v náhlém hnutí mysli umlátila rýčem.

Co s tím? Komu by se chtělo do vězení za vraždu? Lizzie napadá, že po třicetiletém manželství, kdy žila v Jacobově stínu si i ona zaslouží konečně začít nový život. Jenže co s mrtvolou…A tady už začíná místy vtipný a velmi bizarní, neotřelý příběh, jenž nám vysvětluje, proč si Lizzie zaslouží druhou šanci.

Jak jsem naznačila již v úvodu, knihu bych doporučila spíše lidem, které jen tak něco nerozhodí. Nejsem právě květinka, co se rozklepe z kdečeho, ale i mně bylo, zejména zpočátku, opravdu těžko od žaludku. Ale po čase si možná zvyknete a dokonce oceníte i zajímavé recepty - no když si místo Jacobových údů dosadíte třeba vepřové, hned to vypadá lépe.

Osobně velmi oceňuji promluvy hlavní hrdinky k sobě samé. Než jsem si zvykla, běhal mi mráz po zádech z té chladnokrevné odhodlanosti a čisté pragmatičnosti.
Pravdou je, že by se příběhu dalo leccos vytknout. Námět je velmi neotřelý, avšak v částech, kde autorka právě nepopisuje přípravu večeře, se místy poněkud táhne díky poměrně zbytečným detailům.

Čtenář může snadno nabýt dojmu, že autorka chtěla spíše šokovat, než vyprávět životní příběh.
Každopádně je to příjemná změna a Lizzie je opravdu velmi zvláštní literární hrdinka, která si vás svým způsobem tak jako tak nakonec nějak získá.

Nezbývá než jen popřát dobrou chuť, pěkné počtení a pokud nebydlíte na samotě, pak asi není nejvhodnější nápad pokládat Dokonalou chuť za návod. ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se