Hledání sebe sama

13. prosince 2015 v 7:10 | Hell |  Téma týdne
Tak to chodí
Co vám pomohlo najít sebe sama? Škola? Práce? Pomoc druhým? Umění? Sport? Každý z nás někdy hledal sám sebe. Snažil se přijít na to, kým vlastně je. To je přirozená součást života. A každý z nás se najde v něčem jiném.
Lidé se mění
To hledání ale nikdy nekončí. Je to celoživotní proces. Nikdo asi nezůstane stejný jako v patnácti, dvaceti, padesáti do konce života. Životní zkušenosti, lidé, kteří nám projdou životem, úspěchy i pády. To všechno ovlivňuje a někdy i mění to, kým jsme.

Když jsem začínala brigádničit v knihkupectví, moje kolegyně (z které se brzy vyklubala kamarádka) od sebe muže odháněla ostrým jazykem, protože nestála o vztah. Naprosto jsem se v ní poznávala. Bývala jsem stejná.

Odříkaného největší krajíc
Chlapa nepotřebuju, nechci, nemám na něj čas. Mám školu, svoje záliby a jsem spokojená. A byla jsem. Opravdu mi nic nechybělo a našla jsem se v single stylu života.

A pak mi vstoupil do života Božský. A všechno změnil. Dnes už si neumím představit, že bych byla bez něj. Neradovala se s ním, nerozčilovala, nedělala si starosti.

Zažili jsme spolu dny naprosto úžasné, dokonalé, ale i horší a smutné. Stál při mně a byl mi oporou, když jsem dělala bakalářské státnice, když maminka bojovala s rakovinou a já se snažila nezbláznit strachy, že ten boj prohraje. Podporuje mě ve škole, raduje se se mnou z pracovních úspěchů i z maličkostí.

2 become 1
S ním jsem našla sama sebe ve chvíli, kdy jsem byla připravená posunout se dál. Jsem šťastná, že mám vedle sebe tak báječného chlapa, kterého si mám důvod vážit a na kterého se můžu spolehnout.

Tatam jsou dny, kdy jsem o existenci lásky měla pochybnosti jako o existenci fenoménu mimozemských civilizací. Právě díky lásce a v lásce jsem našla sama sebe. Tatam jsou dny, kdy jsem toužila cestovat do válečných oblastí na výzkum. Udělat si výlet na Kuňku nebo kouknout spolu na film mi hravě vynahradí celý svět.
Kdo hledá, najde
Jak jsem naznačila v úvodu, každý z nás se najde v něčem jiném. Přála bych každému, aby jeho hledání nebyl běh na dlouhou trať a těm, kteří už vědí, už pochopili, co od života chtějí, co je nejvíc naplňuje, aby tak byli šťastní.

Přeji vám překrásnou třetí, neboli stříbrnou, adventní neděli prožitou, pokud možno, s těmi, které máte rádi…
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se