Svědomí v bezvědomí

13. listopadu 2015 v 9:01 | Hell |  Hellena...tak trochu lifestyle
Mám svědomí v bezvědomí
No, to jsem tomu tedy dala. Špatné svědomí už jsem zažila. Ale špatné svědomí vůči sobě, to je daleko horší. Když totiž zklamete někoho jiného, ten druhý vás může mít natolik rád, že vám to odpustí. Když zklamete sebe, máte smůlu, pokud si neumíte odpouštět.
Je mi zase zle
Ty cigarety mě jednou přivedou do hrobu. Šly jsme si s mamkou sednout po nákupech na skleničku. No a samozřejmě - s vínem přišla chuť na cigaretu. A tentokrát už jsem pokušení neodolala. Ještě kdybych si dala jen jednu…ale já jich za večer vykouřila asi šest. Takže mi je špatně a zle z toho, že jsem byla tak nadšená, jak mi to nekouření docela pěkně jde a tak hloupě si to zkazím.

Součást procesu?
Ale že by ta recidiva byla jen součástí odnaučování se zlozvyku? Vždyť…s ranním vstáváním to bylo podobně. Než jsem ze vstávání k poledni přešla na vstávání opravdu ráno, nikoliv dopoledne, taky jsem si občas uchrápla.

No a Božský se mě v úterý ptal, jestli už jsem to svoje nekouření porušila. Vzhledem k tomu, že i on dřív kouřil (a úspěšně přestal), asi ví, jak to chodí.

Tak třeba tohle uklouznutí bude nakonec k dobru. Jednak mi je vážně hodně špatně a taky jsem na sebe vážně naštvaná.

Umět si odpouštět
Asi by se na sebe člověk neměl zlobit příliš dlouho. Ono přeci jen všeho moc škodí. Ale chvíli by to mělo vydržet. Tak pro výstrahu. Vždyť když se zlobí člověk sám na sebe, daleko lépe si uvědomuje, proč to tak je a co vlastně udělal špatně.

Takže to vidím tak, že dneska na sebe budu namíchnutá, ale zítra už si zase budu fandit, že mě to škobrtnutí nestáhne zpátky. No jo, zkrátka v kavárně, baru či hospodě, když si trochu líznu vína, přijde chuť a odolávání je daleko těžší, než když mám hodně práce nebo jsem tak zabavená, že si ani nevzpomenu.

Hezký pátek třináctého všem!
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se