Naposledy

29. listopadu 2015 v 11:03 | Hell |  Téma týdne
Nikdy neříkej nikdy
Občas si o něčem řekneme: "Tak tohle bylo naposledy!" Ale je to vždycky opravdu naposledy? Jak se říká - Nikdy neříkej nikdy. Nikdo z nás totiž nevidí do budoucnosti.

Špatný odhad?
Někdy se znovu a znovu vystavujeme zbytečné bolesti, smutku a sebeproklínání. A jindy naopak se kvůli své zatvrzelosti možná ochuzujeme o to, co nás v životě může učinit šťastnými.

Pravá chvíle
Kdy je ale správné říct "naposledy"? Kdy je ta správná chvíle? A nad čím je lepší zlámat hůl a už se znovu nevracet? Jak poznáme, že přišla ta správná chvíle, ten pravý čas, kdy už znovu neopakovat, co nám dosud bylo vlastní?

To bylo…
To bylo naposledy, co jsem něčemu takovému uvěřila. Naposledy, kdy jsem si dala cigaretu. Naposledy jsem tolik pila. Naposledy jsem se tak přejedla. Naposledy jsem koupila zeleninu v supermarketu. Naposledy, co jsem nechala všechno na poslední chvíli. Naposledy, kdy jsem si někoho pustila k tělu. Naposledy, kdy jsem někomu jen tak pomohla. Naposledy jsem … dosaďte, co znáte sami

Naposledy je všednost
Zdá se mi, že říkat o něčem, že už to znovu nebudeme opakovat, je tak všední součást našeho života. Když to nakonec jednou myslíte vážně, věnuje tomu někdo pozornost? A když to jednou konečně myslíme vážně, opravdu to tak chceme? Jsme o tom vážně přesvědčeni? Není to jen jedna z dalších emotivních reakcí jako už tolikrát před tím?

Co tedy nakonec znamená "naposledy"…?
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se