Čas říct sbohem

1. listopadu 2015 v 9:54 | Hell |  Téma týdne
Karel Gott vyděsil celou republiku
Českou republikou v posledních dnech mává zdravotní stav Karla Gotta. Ať chcete nebo ne, ať to tak cítíte také (nebo ne), Karel Gott je zkrátka kultovní postavou české kultury.

Má fanoušky napříč věkovými kategoriemi a myslím, že právem. Sama si ho velmi vážím a i já mám od něj svoje oblíbené pecky.
Řešilo a spekulovalo se, zda šlo o infarkt, nebo mrtvici, televizí dokonce proběhly ilustrační záběry údajné operace, kterou měl mistr podstoupit.

Ať je to tak či onak, důležité je, že zdravotní stav našeho slavíka je stabilizovaný. Dnes ráno jsem vlezla na internet a zjistila, že už se šíří články o tom, že by si fanoušci přáli, aby raději přestal koncertovat.

Téma týdne
Nevím, co je na tom pravdy, protože českým médiím vážně moc nevěřím, ale dovedlo mě to k zamyšlení (právě o Karlu Gottovi), které je shodou okolností tématem tohoto týdne. Čas říct sbohem. Čas odejít. Jak zjistíme, že je ten pravý čas něco ukončit? Jak víme, že to není předčasné? Nebo naopak, že neodcházíme příliš pozdě?

Sbohem může být i au revoir
Karla Gotta si, jak jsem již zmínila, opravdu velmi vážím. Nicméně už je to pán v letech. V jeho prospěch sice hovoří to, že kromě kyčle pravděpodobně netrpěl závažnějším onemocněním, nicméně jeho pokročilý věk nelze jen tak přejít.

Nemyslím si, že by měl odejít do hudebního důchodu - pokud má ještě dojem, že má co říct a zpívá mu to, proč by měl končit? Ale asi by stálo za zvážení koncertování. Není žádným tajemstvím, že živé koncerty jsou poměrně hodně fyzicky i psychicky náročné a i pro jeho mnohem mladší kolegy můžou znamenat pěkný "záhul".

A tak si myslím, že by se z velkých koncertů mohl třeba jen omezit na pár recitálů a vystupování v televizi či rádiu. Svým fanouškům tak zůstane na očích a nedá jim šanci na něj jakkoliv zapomenout, zároveň ale nebude své zdraví vystavovat přílišnému tlaku.

Rozhodnutí je na něm
Jako fanoušci či bdělá veřejnost si můžeme myslet cokoliv, avšak nakonec - je to jeho zdraví, jeho věc. Věřím, že Karel Gott sám nejlíp ví, jak se cítí a na co ještě má kapacitu, a protože ho považuji za člověka zodpovědného, nepochybuji, že se rozhodne správně.
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se