Podzim má své kouzlo

28. října 2015 v 12:28 | Hell |  Hellena...tak trochu lifestyle

Nesmutněte

Jste skleslí? Padá na vás podzimní deprese? Vykašlete se na ní! Podzim je nádherné roční období! Jasně, rýma sice není moc fajn, ale nudli můžete mít u nosu zrovna tak v zimě na sjezdovce nebo v létě u vody. Nemáte rádi podzim? Zkuste mu dát šanci!

Ráno začít příjemně

Odmalička mi doma vtloukali do hlavy, že snídaně je základ dne. Heuréka! Ve čtyřiadvaceti letech jsem to konečně pochopila a už téměř rok vážně neodejdu z bytu, aniž bych se pořádně nasnídala. A užívám si to! Raději jdu večer o chvilku dřív spát, abych ráno vstala a připravila si snídani, na kterou se mi sbíhají sliny už při přípravě, v klidu posnídám a den začíná hned veseleji.

Není to ani tak podzimem samotným, jako zkrátka změnou ročního období, ochlazením, které na lidský organismus nepůsobí příliš dobře, a proto je důležité dodat tělu spoustu vitamínů - kromě čajíků s citrónem a medem, popř. se zázvorem, v mojí snídani nikdy neschází alespoň pár kousků zeleniny - i kdyby to měl být jen ledový salát a rajče v sendviči ke snídani…
A jablka jsou super! Kromě toho, že mají blahodárné účinky na zažívání, peristaltiku střev, posilují funkce plic a močových cest, snižují hladinu cholesterolu v krvi, dezinfikují ústní dutinu, udržují správnou činnost mozku, tak obsahují minerální látky, železo, hořčík (ten je dobrý na nervy), vápník, fosfor a vitamín C, který se pravděpodobně podílí na tom, že vás ráno jedno jablko může nastartovat daleko lépe, než kofein.


Buďte rozzáření

Venku je pod mrakem? Tak zkuste zářit vy! Počasí může mít zásadní vliv na to, jak se cítíme. Další rok se nám sice překulil k té části, kdy sluníčko dělá Zagorku a objevuje se jen výjimečně, nicméně mohli bychom na tom být hůř - co třeba polární den a polární noc! Když není jasno dnes, může být třeba zítra. A když nic nezáří venku, buďte rozzáření vy sami. Udržte si dobrou náladu - to dělá divy.

Podzimní procházky jsou inspirativní

Nechce se vám sedět doma? Nemusíte! Natáhněte teplé fusky, návleky, šálu a šup šup ven na procházku! Čerstvý vzduch udělá vašemu organismu dobře. A máte-li možnost dostat se do přírody, tak neváhejte. Užívejte si vůni podzimu - určitě odněkud ucítíte vlašské ořechy -, a ty barvy…no není to nádhera?

Jste-li alespoň trochu kreativní člověk, pak pro vás může být podzimní příroda zdrojem inspirace. A pokud jste majitelem aktivního (nebo trochu střeleného) psa, minimálně váš miláček ocení, že ho vypustíte do spadaného listí s klackem!

Radujte se z maličkostí

Ráno a večer už nám sice řádně přituhuje, ale dokud ještě potkáváte venku tu 6 - 8 nohou havěť, pořád je dobře! A některé ty potvůrky jsou tak hezky barevné…

A třeba nedělní podvečer (po odpolední procházce) si můžete zpříjemnit zachumlaní v teple svého domova s oddechovou knihou, čajem a nějakou tou mňamkou!

Přátele máte celý rok

Pokud vás ani jedna z možností nepřesvědčila, že byste svůj vztah k podzimu mohli přehodnotit, pak už mě napadá jen příjemně strávený večer s přáteli v retro stylu - Curacao (likér, ne ostrov!) s pomerančovým džusem vás vrátí nejen o pár let zpátky, ale možná navodí i atmosféru letního plážového baru.
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se