(Ne)kompromis

17. října 2015 v 18:03 | Hell |  Můj život s Božským

Přizpůsobit se

Ze všech stran slyšíte, že vztahy jsou o kompromisech. Co si budeme vykládat, na tom asi není co vyvracet. Kompromis je nedílnou součástí asi všech druhů mezilidských vztahů.

Ustoupit či neustoupit?

Přátelé mi často vytýkají, že pokud jde o Božského, pořád se mu podřizuju, ustupuju a on si je mnou příliš jistý. Přiznávám, že mě samotnou tahle myšlenka dost často napadá. Jenže ono všechno vždycky nemusí být tak, jak to zvenku vypadá.

Je pravda, že pokud jde o naše časové možnosti, prakticky v 9 případech z 10 se přizpůsobuji já. Kdybych se totiž nepodřídila jeho časovým možnostem, prostě se neuvidíme. Což je ale docela pochopitelné. Je to pracovně hodně vytížený člověk. Já taky, ale já si často mohu práci přeorganizovat, jelikož jestli si přečtu text mapující historii migrace a napíšu na něj elaborát v pátek nebo v sobotu, je mi celkem jedno a jestli svou copywriterskou činnost budu provozovat v pět ráno, během dne nebo až večer - na tom také zas až tolik nesejde. Zato Božský těžko kvůli mně může posunout servis stroje, kvůli kterému stojí celá výroba a firma, které stroj prodal, tak přichází každou hodinu o statisíce.

To "ustupování" je přesto oboustranné. Já ustupuju pokud jde o nějaké termíny, i když si občas říkám, že už si nenechám organizovat život (a vždycky na to okamžitě zapomenu jen mi volá, že se můžeme vidět), on zase ustupuje pokud jde o mou emocionální flexibilitu (jinými slovy náladovost).

Je to něco, co nás oba vzájemně na sobě vytáčí. Ale je to náš způsob kompromisu. Žádný vztah není zcela dokonalý a bez mráčků, ale jestliže cítíte, že váš vztah pro vás je důležitý a chcete spolu být, tak vždycky najdete způsob, jak to může fungovat.

Kompromisy zkrátka jsou součástí vztahu

Na začátku vztahu ty kompromisy možná ani nevnímáte, vidíte je až po čase, ale pokud vám to za to stojí, z krásného období zamilovanosti zvolna přejdete k plnohodnotnému vztahu s jeho krásnými i těmi ostatními stránkami.

Ještě jsem neslyšela, aby existoval pár, který by se občas nepohádal, nebo v němž by to čas od času neskřípalo. Pokud takový je, pak je něco špatně a ti dva se asi moc neznají, nebo si stále užívají období zamilovanosti. Moje maminka mi vždycky říkala, že hádky nemusí být zrovna na denním pořádku, ale lidé se prostě občas nepohodnou, ale k životu to patří, a pokud u partnerů občas nepřijde nějaká ta výměna názorů, pak ti dva nežijí společný život, ale spíše vedle sebe tak nějak existují.

Důležité je umět věci řešit

Zastávám názor, že komunikace je základem všech vztahů - od rodinných, přes přátelské až k těm milostným. Když vám něco vadí, neduste to v sobě, ale promluvte si o tom, protože mlčení vždycky nadělá víc problémů, nežli užitku. Možná vás štve něco, co ten druhý ani netuší. Jste-li schopní si o problémech promluvit, pak jste schopní je i vyřešit.

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se