Končím!

30. října 2015 v 12:19 | Hell |  Hellena...tak trochu lifestyle

Chtělo to podnět

Včera jsem vyrazila za kamarádem do baru. Během příjemných pěti hodin konverzace s kamarády jsem vycumlala čtyři dvojky vína. Málo to sice není, ale taky tak nepopíjím každý den. Odcházela jsem domů v celkem příjemné náladě s pocitem, že jsem si volný večer vážně dobře užila. Ráno jsem se ale probudila s bolehlavem a podezřením, že jsem přes noc měla na hrudníku zaparkovanou škodovku.

Před pár lety byla moje první myšlenka po většině flámů asi všem dobře známá lež: "Už nikdy nebudu pít!" Dnes jsem tuto první myšlenku nahradila jediným slovem: "Cigára!"

Když jsem zkontrolovala stav cigaret v kabelce, došlo mi, že jsem za ten večer vykouřila 21 cigaret. No, to se pak není čemu divit, že mi není právě do zpěvu (i když bych ještě tak hodinu po probuzení mohla imitovat Louise Armstronga).

Když jsem o tom tak během ranní vycházky s Herbiem uvažovala, dospěla jsem k závěru, že tohle byla poslední kapka. Ano, jistě, už jsem zažila alko-nikotinové kocoviny, které by dnešní vlastně jen lehce pochroumaný stav bez mrknutí strčily do kapsy. Ale možná právě proto, že má mysl byla čistá, došlo mi, že už to takhle nechci. Čtyři sklenky vína (když znich každou piji cca 75 minut) mi neudělají tak zle (když nejsou na denním pořádku) a cigarety nutně nepotřebuji.

Závislost a zlozvyk

Zvažovala jsem, jestli je moje záliba v tabáku závislost nebo spíš zlozvyk. Odpověď je poměrně snadná: zlozvyk!

Nepotřebuji si nutně zapálit každý den. Občas si nezapálím třeba dva tři dny a nic mi neschází. Je to jen zvyk. Dát si cigaretu mezi přednáškami (po přednáškách) se spolužáky ve škole, dát si cigaretu ke kávě v kavárně (když u vedlejšího stolu někdo kouří) a cigareta k alkoholu.

Ale zvyky se dají změnit…Důkazem je to, že před časem jsem vyspávala do oběda a nesnídala. Dnes je vše jinak.

Vážně chci přestat

Tentokrát už vážně jo! Nebudu nic předstírat - už jsem zkoušela přestat několikrát. Ale asi jsem to vždy dělala ze špatných důvodů nebo nebyla pevně přesvědčená.

Dnes jsem překvapila sama sebe, když jsem si bezprostředně po rozhodnutí otevřela Google a začala hledat návody a rady, jak přestat s cigaretami. To jsem nikdy dřív neudělala.

Mám dost důvodů

První věc, kterou jsem udělala (poprvé), že jsem si sepsala obligátní PRO a PROTI. Mám zkrátka o polovičku víc zásadních (pro mě zásadních) důvodů, proč s kouřením přestat. Dalším krokem bylo rozšíření informace mezi mé kamarády a známé s prosbou o pomoc (aby mi nenabízeli, neprodávali a nedávali za žádných okolností ani "jednu výjimečnou").

První den

Někdo potřebuje novoroční předsevzetí, někdo zdravotní komplikace, někdo ultimáta - důvody mohou být různé. Důležité je být přesvědčen o tom, co člověk dělá.

Silnou vůli jsem nikdy neměla a vážně moc nevěřím tomu, že by se u mne jako zázrakem začala projevovat. Ale vážně mám důvody změnit tímhle způsobem svůj život. Co pokládám za vážně, vážně hodně důležité - dělám to sama ze svého rozhodnutí, ne na popud lékaře nebo prosby přítele. A tak chci věřit, že tentokrát to vyjde.

Chci věřit, že dnes je první den mého přechodového rituálu z kuřačky na nekuřačku. Jen doufám, že si za pár dní nebudu přát, aby součástí mého přechodového rituálu byla raději chůze po rozžhavených uhlíkách, oholení hlavy nebo rituální obřízka.

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 30. října 2015 v 12:24 | Reagovat

Chválím tě, já sama jsem taky přestala, i když já jsem byla spíš příležitostný kuřák, když se šlo třeba na diskotéku, ale i tak... Můj taťka taky kouřil a jemu hodně pomohlo, že přestával kouřit a všichni to věděli, kamarádi a známí ho pořád hecovali, takže vlastně díky tomu, aby jim ukázal, že to vydrží, nakonec skutečně přestal a dneska už má 8 let klid. :) Držím palce.

2 Hell Hell | E-mail | Web | 30. října 2015 v 12:43 | Reagovat

[1]: To je super! Děkuju za podporu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se