10 důvodů

25. října 2015 v 20:06 | Hell |  Téma týdne

10 důvodů, proč je důležité být spokojený sám se sebou

1. Můžete se podívat ráno do zrcadla a říct si: Dobrý!
Vaše motivační formule může znít i jinak, než jako Willisova v Posledním skautovi…(Jen bych ty rozhovory se zrcadlem nevedla déle než půl minuty, pak už to začíná vypadat vážně, vážně dost divně…)

2. Lidé vás budou mít radši!
Stejně jako ta nejkrásnější žena nemusí být středem pozornosti, protože nemá tolik sebevědomí jako ta tuctovka, okolo níž se točí všichni muži, i přijetí mezi lidmi je ovlivněné tím, jak přijímáme sami sebe. Jste-li spokojení sami se sebou, tak i vaše okolí vás bude takhle brát (Pokud tedy nejste totální debil, což je stejné jako být mrtvý - dotyčný o tom neví…).

3. Většinou máte dobrou náladu
Neřešíte nesmysly, proto vám obvykle nic nebrání, abyste vstávali s dobrou náladou. (No, aspoň do chvíle, než si ji necháte zkazit nějakým debilem - ale to už je taky na vás…)

4. Zbytečně si nelámete hlavu
Nemusíte sedět zavření doma s lahví nebo XXL čokoládou a říkat si, jak k vám je život nespravedlivý, protože vám do cesty nepošle toho pravého partnera, nebo proto, že jste se narodili s malými prsy a tlustými kotníky. (Pokud jste norek nebo závislák na čokoládě, nepotřebujete k tomu ani fňukat nad nedostatky…)

5. Více času a prostoru na to, co máte rádi
Když netrávíte hodiny před zrcadlem detailním pozorováním svých nedostatků nebo se sebekoučovacími knihami, můžete si užívat každou volnou hodinu na plno a dělat to, co vás vážně baví - proč číst 4 dohody a podobné slinty, když si konečně můžete přečíst toho Remarqua, co jste si pořídili za super cenu už před deseti lety a pořád se k němu nedostali…(Pokud 4 dohody a tomu podobné nehltáte proto, že vám to připadá jako super literatura…to máte úplně jiný problém…)

6. Můžete se radovat z maličkostí
"Venku je tak krásně! Ale copak já si s těma svýma lýtkama můžu dovolit sukni?!" Sakra a proč ne?! Jestliže nemáte při 150cm 160kg a plnou skříň jen minisukní (a pokud nejste chlap), v kterých - když vás někdo uvidí, tak mu to vypálí díru do mozku - proč byste měla na sobě nosit pytle? Nemáte vkus? Tak se poraďte s někým, kdo ho má. Každý jsme nějaký! I lejno má své mouchy. To je přece přirozené! Tak s tím normálně žijte a nekazte si radost, protože bla bla bla! Když se naučíte mít rádi, můžete se pak radovat z toho, že je hezky bez jakýchkoliv "ale"!

7. Pomluvy vás nerozhází
Víte jací jste, víte že máte svoje nedostatky jako každý jiný, ale také víte o svých světlých stránkách. Možná nejste Einstein, ale na přechodu vždycky pomůžete starším lidem nebo nevidomým (nemyslím mlaskat do ucha, když je červená!)? Nebo cokoliv jiného? Pak vás nerozhází, že o vás někdo řekne, že nejste zrovna mentální sprinter…Nebo že vás pomlouvá štíhlejší, hezčí dívka/žena? Ani ona není bez chyb a možná má daleko větší mindráky, než si vůbec myslíte…
Někdo vás pomlouvá? Tak se usmívejte, asi lidi vážně zajímáte a něčím ukrutně štvete - možná právě tím, že jste v pohodě.

8. Recept na šťastný vztah
Mít hezký vztah sám k sobě, to je jednou z cest jak mít funkční partnerský vztah. Ufňukaný chlap, který na sobě vidí nedostatky a není si sebou jistý, nebo žena, která neustále kňourá, že má celulitidu na zadku a pokládá stupidní otázky typu: Nepřipadám Ti tlustá? - těžko říct, co z toho je méně přitažlivé…(Ženy, až budete pro svého chlapa příliš tlustá, poznáte to i bez ptaní!)

9. Lépe zvládnete neúspěch
Ať už jde o rozchod, nepovedený úkol v práci, zpackané vystoupení - cokoliv. Pokud znáte svou cenu, tak se tím nebudete užírat nepřiměřeně dlouho kvůli občasným neúspěchům (pokud jsou na denním pořádku, tak jste fakt packal), ale zvládnete si říct, že prostě není každý den posvícení a že to příště vyjde lépe.

10. Všichni potřebujeme Barneyho
Znáte seriál Jak jsem poznal vaši matku (A kdo ne?!)? Pak dobře víte, kdo je Barney Stinson. Je strašnej! Je arogantní! Je na pěst! Ale víte co? Každý v sobě potřebujeme mít kousek Barnehy Stinsona (nemyslím tím jeho penis a ani tu promiskuitu)! Když znáte svou cenu, tak zkrátka víte, že…JSTE BOŽÍ! :-))
Hell

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ladymoriggen ladymoriggen | Web | 26. října 2015 v 21:24 | Reagovat

Super článek, děkuji pěkně :-)

2 Hell Hell | E-mail | Web | 30. října 2015 v 12:44 | Reagovat

[1]: Já děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se