Život není fér

13. září 2015 v 10:01 | Hell |  Téma týdne

Život není fér

Ne, to opravdu není. Můžeme se ptát, proč se zdravým párům, kteří žijí zdravě rodí postižené děti. Proč žena, která by si přála otěhotnět, nemůže mít děti. Proč věříme na pravdu a lásku, když kolem sebe vidíme ty sebestředné, prohnilé, jak si žijí na vysoké noze, zatímco my se můžeme strhat. Proč ti, kteří ve škole podávali nevydřené skvělé výsledky, nakonec končí v Kaufu na kase a flákači mají tak dobré konexe, že dostávají i místa, na něž nemají kvalifikaci. Proč na rakovinu plic umírají nekuřáci. Proč si nemůžeme rozhodovat o svém životě a své budoucnosti, přestože nám je vnucována představa svobody a pocit, že bychom za ni měli být vděční.

Ne, život opravdu není fér. A co s tím naděláte? Budeme sedět všichni na zadku a doufat, že se stane zázrak? Budeme sedět všichni na zadku a litovat se, jak nám bylo nebo je ubližováno? Tak to pěkné posezení, přeju, ale ne díky. Je každého věc, jak se naučí žít s tím, že život nikdy nebyl, není a nebude fér.

I mě to štve, i já jsem občas pěkně znechucená. Ale než sedět, brblat nebo se snad litovat, tak svou naštvanost investuji jako energii do toho, abych byla lepší. To negativní, co mě v životě potkalo, vnímám jako to nejlepší, co se mi mohlo stát, protože mě to posílilo. Každý, kdo mi kdy chtěl nějak ublížit ze mě nakonec udělal bojovníka a lepšího člověka, než je on sám.

Život není fér, ale my bychom měli být férový především vždy a za všech okolností sami k sobě. Tím, že se necháme ubít, odradit, znechutit, otrávit tím, že těm, kdo si to nezaslouží se daří a ti, kteří by si zasloužili lepší život se o něj věčně musí rvát, tím ze sebe uděláme nakonec jen chudáky, kteří se utápí v sebelítosti a nic lepšího si opravdu nezaslouží.
Svět patří těm, co se nepose*ou! Tak buďme čestní a nedejme se.

Pěknou neděli všem, kdo bojovníkům a bojovnicím!
Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se