KN - Chutná těla, Isaac Marion

14. září 2015 v 6:08 | Hell |  Recenze

Ach, Rome, Romeo, proč jsi jen...zombie?!

Mezi všemi upírskovlkodlačími ságami a young adult romancemi s metrosexuálními upíry či jinými "justinobieberovskými" pseudohrdiny, kterých je v současné době na pultech knihkupectví nepřeberné množství, se skví variace na Shakespearovu milostnou tragédii v podání Roma a Julie.

Postavami Marionova románu jsou mladičká dívka Julie a "R". Ovšem o viktoriánsky rozháraném mladíkovi a naivní nedospělé šlechtičně tu nemůže být řeč, jelikož náš příběh se neodehrává ani ve Veroně a už vůbec ne v 16. století, nýbrž v postapokalyptické Americe. Julie je dcerou jednoho z přeživších vůdců a "R" je zombie, který zabije Juliina přítele, sní jeho mozek a díky jeho vzpomínkám se zamiluje do Julie. Čímž spustí cosi jako regeneraci mrtvých, znovu se učí mluvit a zachrání Julie. Díky této netradiční dvojici začíná docházet ke změnám, přesto hrozí závěrečná bitva, kterou je třeba vybojovat a zachránit, co zbylo ze světa, jak ho známe.

Zajímá vás, co ohrožuje regenerující zombíky i přeživší lidi? Pak neváhejte a začtěte se do vtipně podané romance s řadou zajímavých ilustrací a vtipných momentů. Avšak ti citlivější z vás by si měli při čtení odpustit něco na zub, zejména při scénách popisujících konzumaci největší zombie mňamky - mozku. Nicméně si dovoluji tvrdit, že i přes tento detail bude "R" jediným napůl uhnilým hrdinou, kterého si zamilujete.

Kniha byla dokonce zfilmována pod názvem "Mrtví a neklidní", ovšem - jak už tomu tak bývá - literární předlohu film ani zdaleka nepřekonal.
Hell xo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se