Houpačky

12. září 2015 v 9:55 | Hell |  Můj život s Božským

Houpačky

Onehdy jsem tak brouzdala po internetu a najednou jsem objevila článek o vztazích, které připomínají houpačku. Okamžitě jsem ho otevřela, protože si často říkám, že takový nějaký je ten náš.

Jsem ráda, že jsem to udělala, protože mě uklidnil. Psalo se v něm, že ve vztazích je to zcela přirozená věc. Stejně jako lidé nejsou konstantně v pohodě a na jejich vnímání a chování se projevují vnější vlivy (jako třeba stres, nepříjemnosti, zdravotní problémy atd.), ve vztahu je to stejné. Když se nad tím zamyslíte, tak je to vážně naprosto logické.
Co mě však "potěšilo" byla zmínka o tom, že vztahy, v nichž dochází právě k tomu střídání období radosti a štěstí s obdobím o něco (nebo o dost) kritičtějším, mají daleko vyšší předpoklad k trvání. Už proto, že jsou partneři schopni neskrývat a nepotlačovat negativní emoce, nespokojenost, ale i za cenu konfrontace jsou k sobě upřímní. Není-li tomu tak, partneři mají zjevně problém s komunikací, což je jedním ze základních stavebních kamenů každého funkčního vztahu.

Na začátku každého vztahu se o střídajících se obdobích nedá moc mluvit. Zamilovanost z nás dělá tolerantní, milující, obětavé, nesobecké altruisty. Když opadne zamilovanost, buď zůstane láska, nebo přijde konec.

Odborníci i laická veřejnost se shodují, že zamilovanost trvá rok, sporadicky téměř dva roky. Tohle období je svým způsobem kouzelné! Nevidíte chyby svého partnera a ty, které vidíte, vám nějakým zázrakem připadají vlastně roztomilé. Rozbuší se vám srdce vždy, když se s ním máte vidět, zvedá vám tlak, tvář vám často zdobí přiblblý úsměv, neustále se snažíte vypadat pro svůj protějšek přitažlivě…

Mně už růžové brýle spadly, vidím to, co mě na Božském neuvěřitelně štve, stejně tak já ho bezpečně dokážu přivádět k šílenství. Pravda, nesnáším, když se hádáme, ale na druhou stranu…alespoň víme, co nás štve, a jestliže se v našem vztahu střídají období stejně jako je tomu u každého člověka a je to vlastně v pořádku, pak jsem ráda i za každou hádku. Každou slzu. Nejenže vím, že to, co mezi námi je, je vážně intenzivní, ale i pevné. Když zvládneme každou menší krizi a kolize, pak spolu zvládneme všechno.
Hell xoxo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se