Jiný druh

14. července 2015 v 10:58 | Hell |  Můj život s Božským

Jiný druh

Poslední dobou mě tak napadá, jestli to, co je "božské", je také vhodné pro nás obyčejné smrtelníky. Samozřejmě, že je to "božské", protože si svého pana Božského každá žena tak trochu idealizuje. I když opadne zamilovanost a růžové brýle jsou zpátky v šuplíku u stahovacího prádla a sexy korzetu s nepohodlnými kosticemi, stejně se všechny snažíme ty své muže vnímat trochu lepší, než mnohdy ve skutečnosti jsou. Snad je to naivní, ale já myslím, že je to vlastně hezké, když se snažíte v tom, koho milujete, vidět spíš to lepší, než na něm vyhledávat nedostatky a chyby. Když se totiž ty misky vah změní a už si málokdy řeknete, jak je váš protějšek báječný, protože tohle a tamto, je to začátek konce.
Je to jako tenká hranice mezi udržováním sebe sama v iluzi a láskou. Balancování na téhle hranici může být nebezpečné a hlavně dost bolestivé. Zejména když se iluze začnou rozplývat. Otázkou ale také je, jestli se vytrácí opar zaslepenosti, nebo jde jen o momentální stav, kdy i ten, s kým chcete sdílet svůj život, vás dohání k šílenství něčím, co dělá, nebo naopak nedělá. Znáte to - muži se občas diví, proč jsou ženy věčně naštvané, vždyť přece nic neudělali...A na to známe jasnou odpověď: No právě!

Nakonec ani tak nezáleží na tom, jestli pan Božský je vážně božský, zkrátka muži a ženy asi nikdy nebudou tak docela chápat jeden druhého...Můj pan Božský mi onehdy řekl, že chápu věci po svém. Jak jinak. Zkrátka jsme jiný druh. A i když je to občas k zešílení, tak je to vlastně svým způsobem dokonalé.

Vztahy jsou svým způsobem vždycky komplikované. No a některé ještě komplikovanější. Ale i když jsem naštvaná, zklamaná, uražená, tak vím, že jsem z těch, která si vždycky zvolí tu horší cestu. Kdyby ne, stejně bych šílela - scházel by mi adrenalin z balancování na ostří nože.

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helena helena | E-mail | 15. července 2015 v 10:41 | Reagovat

Úžasně napsané.Je až zarážející jak jsi vystihla pocity.Krásné,jsi šikulka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se