SCORPIONS...return to forever tour 50th anniversar

5. června 2015 v 11:22 | Hell |  Kultura

Scorpions v pardubické ČEZ areně!


Začátkem letošního roku jsem "oslavila" první čtvrtstoletí a k tomuto výročí jsem dostala od kamaráda ten nejlepší dárek - vstupenku na koncert německé legendy SCORPIONS! Nadšení mě drželo celé dva měsíce, kdy jsem se na datum 8. 5. 2015 klepala jako batole na sunar, a po tom zážitku mě rozhodně neopustilo, ale právě naopak! Jestli jsem do letošního května měla tuhle kapelu ráda, tak od onoho pátečního večera je Klaus Maine dalším v řadě rockových dědků, které miluju!

Koncert měl začínat ve 20:00 a mám dojem, že již hodinu předem bylo na prostranství před stadionem několik tisíc lidí těšících se na legendární rockery. Jen jsme se konečně dostali za turnikety, cítila jsem drobné chvění - očekávání, radost, nervozita...nejspíš pel mel všemožných emocí.

Krátce po osmé jsme se dostali na svá místa (Tribuna přímo naproti pódiu! Sekce 108, 6. řada) a kapela už hrála! Doslova mě uchvátilo, že začínali v podstatě přesně. Stačilo pár vteřin, abych se zaposlouchala a už jsem byla naprosto pohlcená! Při následujícím songu Is there anybody there už jsem se jen tupě usmívala a sledovala každý pohyb toho chlapíka menšího vzrůstu, kterému ale leželo u nohou dobrých 15 tisíc lidí a jehož hlas poznáte mezi tisíci.

Koncert to byl naprosto dokonalý. Musím říct, že nejlepší v mém životě a myslím, že tento zážitek jen tak něco netrumfne. Celou dobu mi stálo chmíři vzadu za krkem, ale když (jen jednou jedinkrát za celý koncert!) při písni Send me an angel Klaus nedotáhl jeden tón a poklepal si zlehka na srdíčko a celý sál začal bouřit, čímž chtěli fanoušci dát najevo, že to nevadí, protože je to stejně frajer (!!!), měla jsem už husí kůži jako rumové pralinky. A když si pak od fanoušků u pódia převzal českou vlajku a hodil si ji přes rameno při písni Wind of change, byla jsem dojatá tak, že i slza ukápla.

Kromě jiných mě "Škorpíci" velmi potěšili mou oblíbenou We built this house, takže jim odpustím, že nezahráli Humanity nebo Holiday (a chtít Tainted love už by byla neskutečná drzost).

Vzhledem k věku musím vážně vyzdvihnout, že hráli dvě hodiny a jejich výkony byly opravdu naprosto excelentní. Co se týká třeba bubeníka, tak nepochybuji, že Kottak je šílenec - jak jinak vysvětlíte, že je schopen převléknout si tričko během písničky, k níž normálně hraje a není poznat, že by dělal něco jiného, než bubnoval...?

Co závěrem? Vidět tyhle chlapíky naživo byl nepopsatelný zážitek na celý život. Jsou to totální šílenci, profíci a miluju je!
...myslím si totiž, že je fyzicky nemožný jim nepodlehnout!

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se