I ty, Brute?

5. dubna 2015 v 14:45 | Hell |  Téma týdne

I ty, Brute?

Zrada. Zrada je to nejodpornější, co si dovedu představit. V dnešní době je tak těžké získat si něčí důvěru a ještě mnohem těžší je někomu důvěřovat. A zradit je tak snadné. Snadnější, než jsem si kdy dovedla představit. Zrada je jako malý červotoč, který vrtá a vrtá...Nikdy by mě nenapadlo, že bych byla kdy schopná vůbec reálné myšlenky na zradu. A ono nakonec k tomu, aby člověk nad něčím tak ohavným, jako zrada bez nejmenších pochyb je, začal přemýšlet stačí tak málo. Tak strašně málo. Malá, téměř nepatrná hádka, pocit osamělosti a vědomí, že by to tak být nemuselo. Trocha pozornosti, pohlazení a začnete uvažovat nad tím, jestli sousedův dvorek opravdu není zelenější, jestli vlastně všechny okolní dvorky nejsou zelenější a jestli by nebylo lepší se prostě k tomu jinému sousedovi přestěhovat.


Jsem ze sebe zklamaná, protože jsem zjistila, že jsem schopná uvažovat o zradě. O tom, že bych zradila. A to jsem byla neochvějně přesvědčená, že taková nejsem a nikdy se mi nic takového nemůže stát. Po pár dnech, co jsem vychladla, už o tom zase nedovedu ani přemýšlet, ale co až jednou...a do jaké míry budu smět vinu přisuzovat sobě a do jaké tomu, který mi sám zasazuje brouka do hlavy svým věčným "nemám čas"?

To, že jsem se nakonec vrátila ke svému čekacímu standardu a nestal se ze mě republikán Brutus, je nejspíš tím, že jsem urputná a a umanutá a když mi na něčem záleží, nedokážu se toho vzdát, i když už dávno vím, že je pozdě, že to nějak nefunguje, že je to rozbité. Tak jako neopakuji stejné chyby dvakrát, ale raději tak pětkrát pro jistotu, tak věřím v něco, v co nikdo jiný už dávno nevěří.
Co ale bude potom? Co nastane, až ztratím víru? Stanu se tím pravým Brutem? A co bude s lidstvem, až se každý z nás na základě alibistických vysvětlení stane zrádcem?

Hell
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 5. dubna 2015 v 19:22 | Reagovat

Souhlasím s tvým článkem, moc hezky napsané. Mě zradilo už tolik lidí za můj dosavadní krátký život, že mám v současnosti opravdu problém někomu důvěřovat a naštěstí se mohu spolehnout na moji intuici, která rozpozná, zda danému jedinci říct vše, nebo jen tu část věcí, kterou uznám za vhodnou. Přijde mi, jako by těch, co raní druhé stále přibývalo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se