Spánek, H. Murakami

10. března 2015 v 7:30 | Hell |  Recenze

Spánek

Autor: Haruki Murakami
Rok vydání: 2013
Překlad: Tomáš Jurkovič
Ilustrace: Kat Menschik
Nakladatelství: Odeon, Praha 2013
Počet stran: 78

Povídka vypráví o ženě, která nemůže již několik nocí spát. Vzpomíná, že už jednou tento stav zažila během studií, ale její organismus pomalu kolaboval, což se tentokrát neděje, ba naopak. A ona získaný čas využívá opravdu pozoruhodně.

Osobně jsem se nenechala strhnout fenoménem jménem Haruki Murakami. Zkoušela jsem od něj číst víc věcí, ale nějak mě nechytil, nezačetla jsem (to už spíše do jeho jmenovce Rjú Murakamiho), až jsem se dostala k této krátké povídce. První, co mě uchvátilo byly ilustrace německé ilustrátorky a autorky komiksů Kat Menschik, které jsou naprosto fenomenální a fantastickou atmosféru celé této surrealistické povídky perfektně podtrhují. No a když už se mi líbily ilustrace, řekla jsem si, že to tentokrát přečtu! Navíc, když je to prakticky jen pár stránek...A tak jsem se do ní pustila. Tentokrát jsem se začetla hned a celou tuhle japonskou jednohubku slupla jako malinu! Neříkám, že odteď je Haruki Murakami mým oblíbencem, ale spíš to, že další kratší útvar od něj si s chutí přečtu.

Nicméně mám dojem, že z té povídky jsem asi tak nadšená především proto, že mi tak trochu otevřela oči v tom, že mé dny byly poměrně chaotické a čas jsem nevyužívala dostatečně efektivně. A tak jsem si na základě přečtení této knihy trochu více a lépe začla plánovat den.

Tak tedy...povídka - námět i zpracování - je víceméně průměrná, ovšem ilustrace perfektní a i přes svou průměrnost zanechala silný otisk v mém životě. Suma sumárum nadprůměrná jednohubka, která osloví i člověka, jenž není fanouškem tohoto autora.

Hell

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se