Nespoutaný Django (film)

13. března 2015 v 6:30 | Hell |  Recenze

Nespoutaný Django

Režie: Quentin Tarantino
Hlavní role: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Samuel L. Jackson

Oficiální text distributora:
Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému lovci lidí dr. Schultzovi svobodu, pokud se mu povede dopadnout vraždící bratry Brittlovi. Djangovi se tak zároveň naskytne příležitost najít ženu, kterou musel před lety nedobrovolně opustit. Ani jeden z hlavních hrdinů však netuší, jak blízko jsou nejnebezpečnějšímu dobrodružství svého života.

Když jsem se doslechla, že můj oblíbenec Tarantino pracuje na westernu, trochu jsem se bála. Říkala jsem si, jestli už to není přece jen trošku moc. Popravdě, moje vesternové představy skončily někde mezi Tenkrát na západě a Rudým gentlemanem, takže jsem si asi neuměla tak docela představit, jak to Tarantino pojme a co z toho vyleze. Ale nakonec...je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů nejen od tohoto režiséra, ale vůbec!
Předně je třeba vyzdvihnout herecké výkony. Jamie Foxx mě zaujal už jako představitel Raye Charlese, teď mě mě přesvědčil o tom, že je to skvělý herec a své místo na výsluní si bez jakýchkoliv pochyb zaslouží. Christoph Waltz coby doktor Schultz...k němu se nemohu vyjadřovat, neboť jsem příliš zaujatá - do toho Rakušana jsem se prostě zamilovala po prvních třech slovech! Leonardo DiCaprio - k němu jsem od dob Titanicu měla své výhrady, a přestože mě již v několika předchozích snímcích přesvědčil o svých hereckých kvalitách a o tom, že zvládne víc, než učit Kate Winslet flusat za zábradlí, tak i tentokrát jsem byla překvapená. Svou roli zahrál naprosto dokonale, protože ho od prvního shlédnutí snímku nesnáším víc, než za celé ty roky za Titanic. Kerry Washington jako Brunhilda, malá potížistka mě neurazila, ale popravdě ani příliš nenadchla. Což ovšem není ani tak tím, že by snad herecký výkon nebyl hoden tohoto snímku, ale tím, že ze všech hlavních rolí byla pro mne asi nejméně výraznou. A nakonec Samuel L. Jackson...(předem se omlouvám za následující vulgarismus) tak odporného hajzla by snad lépe nikdo nezahrál!
Tarantino beze sporu má čuch na herce a ví, jak díky nim povýšit dobrý film na skvělý film! Klobouk dolů! Na různé perličky, vtípky, narážky se samozřejmě i v tomhle jeho filmu můžete těšit.

Musím říct, že v kině jsem byla celých 165 minut přišpendlená do sedačky a radši bych si bývala nechala prasknout močový měchýř, než bych přišla o jedinou minutu a následně jsem při každé příležitosti o film mluvila ještě dalších několik měsíců.

Pokud jde o hudbu k filmu, opět mohu jen chválit! Nejen, že jsem si zamilovala hned několik písní z ost, ale naprosto mě samotnou překvapilo, že mě bavil rap (který obecně nijak nevyhledávám) ve spojení s westernem! Jako když si obléknete lila šaty a jediný svetr, který máte ve skříni, je té divně žluté barvy, ale ono to ladí a dokonce vypadá překvapivě vážně dobře.

Co ještě dodat? Střih, kamera, efekty...nemám jedinou výtku! Ale je pravda, že je to Quentin Tarantino a ne každý je milovníkem jeho tak typických dialogů, hektolitrů použité krve atd., tudíž...nejste-li právě fanouškem úchylného režiséra, existuje jistá pravděpodobnost, že vaše nadšení nebude tak velkolepé. Ale za shlédnutí snímek bezpochyby stojí!

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se