Dům u jezera (film)

8. března 2015 v 13:00 | Hell |  Recenze

Dům u jezera

Režie: Alejandro Agresti

Hlavní role: Keanu Reeves, Sandra Bullock

Oficiální text distributora:
Doktorka Kate Forster (Sandra Bullock) konečně našla lásku. Bohužel se jedná o vztah na dlouhou vzdálenost. Ona bydlí v centru Chicaga, on na předměstí u jezera. Ještě jedna maličkost: Její současností je rok 2006, zatímco pro něj trvá rok 2004. Keanu Reeves a Sandra Bullock opět spolu, poprvé od Nebezpečné rychlosti, v příběhu o lásce, která překoná i čas. Vše začíná okamžikem, kdy se Kate odstěhuje ze svého krásného domu u jezera a nechá vzkaz pro budoucího nájemníka, architekta Alexe Wylera (Keanu Reeves). Začnou si dopisovat a zjistí, že jsou stvořeni jeden pro druhého a také, že žijí každý v jiném čase. Je možné se za podobných okolností vůbec setkat? Co se stane, pokusí-li se o to? Okouzlující a cituplný Dům u jezera je film pro každý čas.

Tak trochu klišé v podobě příběhu o lásce s překážkou, jenže tentokrát ne ledajakou. Ono totiž zabít draka je přece jen technicky snáz proveditelné, než přemoci čas. Pro mnohé průměr, na ČSFD je hodnocení v modrých barvách na 67 %, ale pro mne je to jeden z oblíbených romantických filmů, přestože na romantické filmy příliš nejsem.

Kromě toho, že zkrátka mám ráda Sandru Bullock, a to ve všech jejích hereckých polohách - od komediální agentky v soutěži krásy, přes magicky posedlou čarodějku až po alkoholičku během osmadvacetidenního detoxu - a od prvního shlédnutí Constantina jsem si oblíbila Keanu Reevese, tak jednoduše miluju atmosféru tohoto filmu! Od začátku do konce ve mně evokuje stejný pocit, jaký mám, přibližně koncem března, odpoledne, když venku svítí sluníčko, zlehka sem tam foukne vítr, já sedím na lavičce pod stromem a dívám se na řeku, jak se na ní třpytí paprsky dopadajícího slunce a na břehu všechno jen kvete.

A nesmím opomenout soundtrack! Hudba k filmu je zkrátka perfektní, naprosto dokonale dokresluje nejen scénu, ale celkově tu atmosféru, která je mi tak blízká.

Mám-li mluvit o hereckých výkonech hlavních protagonistů...je to vůbec nutné?! Ti dva bezesporu hrát umí a myslím, že vychvalovat jejich přirozenost, je jako konstatovat, že egyptské pyramidy jsou vážně velké stavby.

Pokud máte volné (třeba) nedělní odpoledne, právě jste si uvařili kávu/čaj a chystáte se zakousnout k tomu nějaký ten zákusek, doporučuji pustit ještě Dům u jezera. Ztracený čas to jistě nebude. Sice je to průměrný romanťák, ale aspoň s dobrým nápadem a příjemnou atmosférou, která k se takovému odpolendi hodí.

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se