Těším se a obávám

2. února 2015 v 6:30 | Hell |  Potěšení
Znáte ten pocit, kdy se na něco hrozně těšíte a zároveň máte trému? Já si toho pocitu právě užívám...Zítra se koná tzv. Literární úterý, což je setkání členů SPKS (nejde o Spolek pěstitelů kaktusů a sasanek, ale o Spolek přátel krásného slova), které se koná jednou za měsíc a vždy je součástí buď významný host nebo je večer celkově tématicky zaměřen.

Tentokrát jsem si hosta pozvala já, tudíž povedu besedu...Mým hostem bude můj dobrý přítel, fotograf Jarek Plesar. Na besedu se velmi těším, jelikož s Jarkem se mi hezky povídá a myslím, že témata, která mám připravená by mohla být zajímavá i pro ostatní členy a mohla by vyvolat zajímavou diskusi. Ovšem...jako trémistka se zkrátka neubráním roztřeseným kolenům, přiškrcenému tónu v hlase, rudnutí ve tváři a dalším projevům, které jistě dobře zná každý, kdo se někdy potýkal právě s trémou.

Tento týden bude nejspíš ve znamení těšení se a trémy/obav! Kromě besedy mě čeká první půst. Onehdy jsem viděla reportáž, z níž jsem se dozvěděla, jak je půst, který člověk drží při úplňku, úžasný! Člověk tomu (samozřejmě) musí věřit, ale Měsíc v úplňku působí na lidský organismus takřka zázračně a když se člověk postí, vytáhne mu z organismu škodliviny a nabije energií. Těžko říct, nakolik je to pravdivé, nicméně i tak - jeden den nejíst a pít pouze čistou vodu rozhodně neuškodí a hlady člověk také neumře, na organismus to nemá sebemenší negativní vliv. (Mimochodem - při dietách, nebo dlouhodobém půstu dochází během úplňku k největším úbytkům na váze.)
Protože ráda zkouším nové věci a půst pro mě je něco zcela nového, strašně se těším! Zároveň se ale znám a vím, jak mi mnohdy jezdí huba tam a zpátky a nevím, co bych sežrala, tak mám obavy, jestli to zvládnu. No a protože tento jednodenní půst má být jen pročišťující, tak se tento den vzdám i své neřesti - cigaret.
No...tento týden je to pro mne výzva a jsem zvědavá, jak ji zvládnu!

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se