Poslední týden volna

24. února 2015 v 12:03 | Hell |  Hellena...tak trochu lifestyle

Poslední týden volna

Miluju setkání s přáteli, které nevidím třeba půl roku, ale na tom, jak spolu mluvíme, to vůbec není znát! S kamarádkou, která přijela na skok z Anglie, jsme seděly v Literární kavárně od 9 ráno do tří odpoledne (během dopoledne se k nám přidal náš společný kamarád/spolužák z fakulty, který se ukázal jako pravý gentleman - přijel s květinami), stále bylo o čem povídat a stejně jsem cestou domů přemýšlela, co všechno jsem jí říct chtěla, ale nestihla. Netuším, zda za to může tamější klima nebo způsob života, ale takhle spokojenou jsem svou kamarádku ještě nezažila. Je a jak tam zkrásněla! (Jestli bych taky neměla zkusit změnit prostředí...? Nebo alespoň životního stylu...?)
No a páteční setkání s kamarádkou z bývalé práce dopadlo dle mých očekávání - jako vždy jsme navázaly tam, kde jsme skončily a prakticky jediné, co se za dobu, co jsme se neviděly, změnilo byly odstíny barev našich vlasů - ona ztmavila, já zesvětlila.
Původně jsme v pátek odpoledne měli jít s Božským plavat, jenže to nevyšlo, takže mi to vynahradil večeří (Místo "hubnutí" jsem přibrala asi tunu!). Já si pochutnávala na báječných bramborových nočcích s lesními houbami ve smetanové omáčce sypané parmazánem, Božský si po dlouhém rozmýšlení nakonec vybral Pappardelle s brokolicí, parmskou šunkou a parmazánem. Vzhledem k tomu, že místní číšník kvůli mně objednal vanilkovou coca colu, kterou zbožňuji, nemohla jsem ten koncert pro chuťové buňky zapíjet ničím jiným.

Jelikož maminku položila chřipka, strávila jsem celou sobotu v kuchyni, kde jsem vyvářela a vyvářela...kuřecí vývar s domácí zavářkou, česnečku, kuře po ďábelsku, kuřecí stehna na thajský způsob, řízečky, dušené maso na karamelové cibuli, puding tří chutí...
Neděli jsme si s Herbem užívali v pelíšku! Sem tam pověsit prádlo, umýt nádobí, drobnější úklid, ale jinak: ideální neděle ve spačkách s heřmánkovým čajem, Herbertem v náručí a pěkným filmem. Stihla jsem si u toho udělat ještě manikúru, ale to byl vrchol mé nedělní aktivity.


Tedy alespoň jsem si to myslela, dokud nenapsal Božský, že jdeme ven na medového Jacka. No, copak se mu dá odolat? (Medový Jack Daniel´s je sice fajn, ale tomu se dá odolat poměrně snadno...)

Počínaje včerejším dnem mi začal poslední týden volna před začátkem LS...A tento týden jsem začla tím, že jsem zaspala a v osm ráno mě vzbudil telefonem Božský, že jdeme na kávu - no to byly, panečku, fofry...
Dnešní den se nese v duchu zápisu předmětů, tudíž jsem si pohlídala, abych nezaspala. Snažím se ukořistit, co jde, a zároveň si srovnat rozvrh s kamarádkou ve škole...vzhledem k nabídce předmětů a počtu otevřených kurzů to nebude až takový problém. Zatím budu mít, zdá se, pěkně perný semestr. A to se blíží mé milované jaro!

Ale víkend! Toho se nemůžu dočkat. S kamarádkou už delší dobu plánujeme filmový večer...nakonec jsme se domluvily, že to klapne v sobotu, že nás bude očekávat s Herbertem oba, dáme si perníčky, které předem napeču, budeme popíjet heřmánkový čajík s medíkem a zatím to vypadá na Dům u jezera a Nespoutaného Djanga...

No a vzhledem k tomu, že mám poslední týden volna, tak čekám, s čím se ještě vytasí Božský...svou schopnost překvapit mě, popřípadě vyrazit mi dech nevyužívá příliš často (asi abych si příliš nezvykla), zato dokonale.

Mějte se krásně a nenechte se odradit deštivým počasím, jaro už je ve vzduchu, vážně!

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se