Počítá se mnou

21. února 2015 v 13:31 | Hell |  Můj život s Božským

Počítá se mnou

Včera jsem si byla s kamarádkou posedět a popovídat po dlouhé době nad šálkem čaje. Probraly jsme různá témata, až přišla ona otázka, které se prakticky nikdy nevyhnu: Tak co Tvůj pan Božský?
No a tak jsem spustila: jsme spolu už tak a tak dlouho a pořád jsem do něj zamilovaná jako na začátku, možná snad ještě víc, růžové brýle už opadly, ale jeho chyby, které mě u ostatních ničí, mi stále nevadí atd. Až jsem došla k tomu, že bylo příjemné zjistit (několikrát), že se mnou počítá do budoucnosti.

Uvažovala jsem o tom tentýž den, jen o něco později, když jsem netrpělivě čekala, až zazvoní telefon a kolonka oznamující volajícího mi ukáže jeho, a napadlo mě, jak důležité pro nás je vědomí, že s námi náš partner počítá? A kdy vlastně přijde ten moment, kdy to, že s vámi někdo počítá v budoucnosti, není děsivé, ale naopak žádoucí?

Hned jsem si vzpomněla, jak jsem na začátku našeho vztahu nebyla zdaleka přesvědčená o době jeho trvání (tudíž by mě plánování toho, co bude za rok nejspíš dost vyděsilo) a pak, jak mi pomalu docházelo, že už jsme spolu rok a pak rok a půl a já si neumím představit, že by to bylo jinak a na druhé straně je to pravděpodobně stejné vzhledem k tomu, že on je ten, který většinu našich malých i větších hádek zachraňuje a vrací mi mé POhádky, což mu ale dost usnadňuju tím, že se na něj vážně nedovedu dlouho zlobit nebo trucovat.

Současně se mi začaly vybavovat všechny momenty, z nichž vyplývalo, že se mnou počítá ještě přinejmenším za rok - třeba když mluvíme o mé promoci a o tom, že mě musí odvézt do univerzitní knihovny, aby pak věděl, kde bude parkovat. Pravda, trochu mě vyděsil, když jsem mu nadšeně vyprávěla o tom, že má nejlepší kamarádka se právě zasnoubila, požádala mě o to, abych jí to odsvědčila a samozřejmě jsem nevynechala informaci o tom, že je samozřejmě zvaný jako můj doprovod. Hned se ptal, kdyže se ta velká sláva bude dít a když jsem odpověděla, že příští léto, tak se jen s jistou dávkou ostychu vyjádřil ve smyslu, že bůhví co bude za rok a půl, což mi asi tak na půl minuty zastavilo srdce, než jsem se vzpamatovala a zeptala se, jak to myslí. "No, to budou tak dlouho zasnoubení, co když se u nich něco změní?" nepotěšil mě, že pochybuje o vztahu mojí nejlepší kamarádky, na druhou stranu se mi ulevilo, že v tomto časovém horizontu zapochyboval o jiném páru, ale o nás ani v nejmenším.

Kromě toho, že mě uklidňuje vědomí toho, že nás vidí spolu, když se zamyslí, co bude dál, tak jsem si (ZASE) uvědomila, že ten chlap je vážně božský, nebo musí mít někde schovanou svatozář, protože ono vydržet se mnou, to je někdy oříšek i pro mě, natožpak pro něj. A tak se tu usmívám a když vidím ten telefon vedle jeho netbooku, myslím, že bych mu měla napsat něco hezkého...

Ženy, máte-li vedle sebe chlapa, který vás miluje i po probuzení, kdy nevypadáme jako princezny (no co si budeme vykládat, opravdu ne), chce vás líbat, i když ještě nemáte vyčištěné zuby, nebo vám nosí dobroty, když jste nemocné, vezměte teď hned telefon a napište mu něco pěkného, nebo třeba jen pošlete :-* (ono to někdy mluví za vše) a pokud ho máte vedle sebe, popřípadě ve vedlejší místnosti, zvedněte své krásné zadky a jdete své muže políbit. Možná už na mě zase leze jaro, ale není to hezké dát své lásce pusu jen tak, i když občas umí pěkně pít krev? JE! Jak by řekl Cimrman: "...můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést spory, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat."

Hell
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se