ZOO TÁBOR MÁ FINANČNÍ PROBLÉMY

2. ledna 2015 v 22:51 | Hell |  Kultura
VĚDĚLI JSTE, ŽE V TÁBOŘE JE ZOO A ŽE SE DOSTALI DO PROBLÉMŮ, STÁT JIM NECHCE POMOCT A ZVÍŘATA ZDE CHOVANÁ MOHOU BÝT V OHROŽENÍ??? PROSÍM, ČTĚTE A SDÍLEJTE - JSOU INFORMACE, KTERÉ BY SE MĚLY DOSTAT MEZI LIDI SVÉPOMOCÍ, KDYŽ MÉDIA V NAŠEM STÁTĚ NEFUNGUJÍ TAK, JAK BY MĚLA...

Tiskové prohlášení společnosti
Zoologická zahrada Tábor - Větrovy, a. s.
k současné situaci

V minulých dnech se objevila v různých médiích řada vesměs zavádějících či dvojsmyslných článků a informací o současné situaci v ZOO Tábor - Větrovy, ve kterých byly podstatné a důležité informace prakticky zatajeny. Dotčení novináři se dožadovali naší reakce. Tuto jsme ve slušnosti odmítli poskytnout s tím, že není dostatečný časový prostor ani vůle samotných novinářů k tomu, aby poskytli svým čtenářům opravdu objektivní sdělení vycházející z našeho vyjádření a v kontextu se skutečností a faktickým stavem. V dnešní nelehké době se bohužel většina novinářů zaměřila pouze na negativní informace, popř. na to, aby jejich článkem tuto negativní informaci vytvořili. S politováním musíme konstatovat, že se za celou dobu nikdo nezeptal, proč tato situace vznikla, co je její pravou příčinou a kdo tuto způsobil. Kdyby takováto otázka zazněla, odpověď by zněla asi následovně.

Jsou zde tři faktory:

Společnost EUROVIA CS, a. s., nepostavila stavbu penzionu a restaurace v souladu se Smlouvou o dílo, ani v souladu se stavebním povolením, ani v souladu se změnou stavby před dokončením, ba ani v souladu s projektovou dokumentací. To bylo hlavním důvodem, proč nebyla stavba uhrazena. To mělo také za následek, že jsme neobdrželi na tento projekt ani jednu korunu dotace, přičemž kdyby vše bylo postaveno v souladu se smlouvou, společnost Zoologická zahrada Tábor - Větrovy, a. s. by získala od Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad částku ve výši 12.264.131,34 Kč. Z výše uvedených důvodů jsme podali žalobu na určení, aby byla předmětná stavba určena do vlastnictví společnosti EUROVIA CS, a. s. Na skutečnost, že se jedná o úplně jinou stavbu, jsme Regionální radu regionu soudržnosti Jihozápad upozornili sami a dávno před tím, než společnost EUROVIA CS, a. s. podala zcela účelové a nesmyslné trestní oznámení.

Stavební úřad Městského úřadu Tábor vydal celou řadu nezákonných rozhodnutí, kterými mimo jiné zamítl žádosti naší společnosti o dodatečné povolení staveb. Tato nezákonná rozhodnutí bohužel následně po našem odvolání potvrdil i Krajský úřad Jihočeský kraj. Naší společnosti za dané situace pak nezbylo nic jiného, než se obrátit s příslušnými žalobami na Krajský soud v Českých Budějovicích, který rozhodl v náš prospěch, našim žalobám v plném rozsahu vyhověl a všechna nezákonná rozhodnutí zrušil a navrátil stavebnímu úřadu Městského úřadu Tábor k novému projednání. Již těmito nezákonnými rozhodnutími oprávněné úřední osoby způsobily škodu velkého rozsahu a vážnou poruchu v činnosti právnické osoby, která je podnikatelem, tedy společnosti Zoologická zahrada Tábor - Větrovy, a. s. Dlužno dodat, že právním názorem, který vyslovil soud ve zrušujícím rozsudku, je v dalším řízení správní orgán vázán. Stavební úřad Městského úřadu Tábor však dne 29. 10. 2014 vydalopět zamítavá rozhodnutí, která vykazují ještě fatálnější vady, než ta předchozí. Jedná se o celou řadu vad procesního charakteru, ale i o mnoho vad věcně právního charakteru, a to, že ani v nejmenším oprávněné úřední osoby nerespektují pravomocné rozsudky, kterými se mají zcela jednoznačně řídit, je pouhou třešničkou na dortu. Za dané situace byla ZOO po celou tuto dobu, tedy od roku 2011, prakticky paralyzována a nemohla se v souladu s podnikatelským záměrem a studií proveditelnosti rozvíjet, což de facto znemožnilo její faktické podnikání.

Dílo zkázy pak dovršili někteří rádoby novináři a média, která mohou prakticky z kohokoliv a během pár dní udělat génia, chudáka, ale stejně tak i podvodníka, což se stalo i v případě ZOO.

Přes všechna veškerá příkoří jsme dělali a dělíme vše pro to, aby se lidská neschopnost, nebo naopak všehoschopnost, stejně tak jako zloba, zášť a závist nedotkla námi chovaných zvířat a toto budeme činit i nadále. V současné době jsou zvířata řádně krmena, je o ně našimi chovateli a ošetřovateli pečováno, jsou v dobré výživové kondici a v žádném případě netrpí hladem. Důležitým faktorem je, že nikdo ze zaměstnanců společnosti Zoologická zahrada Tábor - Větrovy, a. s. nikomu z Města Tábor ničím nevyhrožoval, ba naopak představitele Města Tábor a následně radu jsme informovali o situaci a žádali je o pomoc. Pořád si myslíme, že ZOO byl dobrý podnikatelský záměr, který za dobu její existence přilákal do města Tábor statisíce návštěvníků. Přes všechny naše negativní zkušenosti pořád věříme ve vítězství zdravého rozumu s tím, že likvidovat něco smysluplného a sloužícího široké občanské veřejnosti, čímž ZOO nepochybně je, je nesmysl.

Kdyby se i v dnešní době našel nějaký opravdu slušný a objektivní novinář, který by chtěl ZOO opravdu pomoci, měl zájem podat veřejnosti ucelenou a objektivní zprávu týkající se ZOO Tábor - Větrovy, jsme připraveni tomuto poskytnout veškeré informace a doklady, které naše výše uvedená tvrzení pouze dokládají.


Lenka Hrubá
tisková mluvčí ZOO Tábor - Větrovy
lenka.hruba@zootabor-vetrovy.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se