První prázdinový týden

29. června 2014 v 13:13 | Hell |  Hellena...tak trochu lifestyle
Ohlédnutí za týdnem, který se každou hodinou blíží ke svému konci, mi kouzlí úsměv na rtech...V pondělí jsem, pravda, vyspávala kocovinu, ale večer jsem sebrala veškeré síly a odebrala se do Městské knihovny, kde se projednávaly návrhy na rekonstrukci třídy Karla IV. v Hradci Králové. Nebýt těch hysterických projevů nesouhlasu (proč musí ty ženské tak pištět, když se jim něco nelíbí?!), řekla bych, že šlo o plodnou debatu. Mně osobně se dostalo odpovědí na některé zásadní otázky a musím uznat, že vzhledem k argumentům a návrhům architektů, nejsem vůbec proti této rekonstrukci, ba naopak (ale o tom blíže snad příště).

Během úterý jsem se již pustila do přípravy výzkumu ke své diplomové práci, což pokládám za slušný náskok vezmete-li v uvážení, že první semestr prvního ročníku navazujícího studia mi začíná snad za čtvrt roku. Odpoledne tak veselé nebylo, o to příjemnější však byl večer v mém oblíbeném baru s mým báječným panem Božským.

Středa se nesla v duchu starobylých tradic. Slavnostní předávání diplomů mělo vypuknout sice až (no, pro antropology je to spíš COŽE?! TAKHLE UPROSTŘED NOCI?!) v 9:00, ovšem vstávání před šestou se mi nevyhlo, jelikož jsem večer podcenila přípravu na ráno. Tedy ranní mytí vlasů, zběsilé hledání vhodného oblečení a obutí, přesun základních dokladů do minikabelky z kabelky (pro mě) zcela běžné velikosti (70x50x20) atd.
Ovšem setkání s mými kolegy v slavnostním bylo vskutku více než příjemné! Pánové ve svkěle padnoucích oblecích, slečny bakalářky ve společenských šatech - radost pohledět! Gala u antropologů nebývá tak docela zvykem, alespoň na naší katedře ne, takže pro mne bylo opravdu příjemným překvapením, jak to všem mým kolegům sluší.
Po slavnostním obědě s rodinou jsem si dala odpolední siestu u seriálu Jak jsem poznal vaší matku a misky třešní...

Čtvrteční dopoledne jsem strávila sháněním vhodných kalhot...tento lov skončil kořístí, jež čítá: dvoje nové jeany, krajkové minišaty, peněženku, dvě tílka - zkrátka první mzda byla z velké části investována do obalového materiálu. Odpoledne jsme se konečně dostaly s kamarádkou na, asi půl roku, slibovanou kávu (byla excelentní), odkud jsme pokračovali spolu s kamarádem na divadelňák. Zde svůj report čtvrtečního dne končím, jelikož po dvou dvandách medového piva mou paměť napadl neznámý druh škůdce.

Pátek byl naprosto báječný! Odpoledne jsem strávila po nákupech s maminkou...nejen že přibyl další obalový materiál, ale také dvě kabelky, svíčky a jiné doplňky do bytu, parfém atd.
V 18:00 jsem se sešla se svým hlavním informátorem a jeho krásou ženou a dcerkou, s nimiž jsem setrvala dvě hodiny a získala tak první výpovědi, tedy vlastní výzkum začal! Jabadabadů!
No a poté jsem opět navštívila svůj oblíbený Central music bar, kde se páteční večer chopil kytary muzikant Martin Link a hrál libozvučné tóny od Nohavici, Kluse či kapely Kryštof. Bohužel jsem se nemohla zdržet delší dobu, protože jsem v sobotu vstávala po páté ranní (JO, TAKHLE V NOCI!!!) do práce, ale i tak jsem ráda, že jsem stihla alespoň začátek...

Sobotní večer jsem po delší době strávila u televize...Pořad Máme rádi Česko - mě přesvědčil, že televizní zábava není ještě zcela ztracená. Po té plejádě domácích videí, rádoby vtipných scének či stále se opakujích tvářích klapajících ústy na playback mě vážně těší, že v sobotu večer, když přijdu vyšťavená z práce, můžu zapnout televizi a zasmát se, dozvědět se něco zajímavého či ověřit své vlastí znalosti. Navíc mám ráda Česko, takže díky komerční televizi za tento pořad.

A pokud dnes, až ve 20:01 (jak doufám) vypnu pc, ve 20:03 zamknu kancelář a budu si to štřádovat rovnou domů, mě cestou neunesou marťani, nespadne na mě kamion převážející Karlův most nebo něco podobně pravděpodobného, tak svůj týden zakončím opět v Central music baru s těmi přáteli, s nimiž s takovou chutí trávím každý nedělní večer.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sonina Sonina | 29. června 2014 v 20:13 | Reagovat

Moc hezký článek, ale kaaapičku to hyzdí fotečka se mnou. :P ... :)

2 HellenaF HellenaF | E-mail | Web | 30. června 2014 v 9:41 | Reagovat

[1]: Ty jsi ale trubička, viď! Náhodou Ti to moc sluší, kočko! Víš jak - 4 roky jsem strávila na UPCE jen pro tuhle fotku s Tebou ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se