(Ne)překvapivý zlomový týden

8. června 2014 v 15:53 | Hell |  Potěšení
Posledních několik týdnů u mě bylo v duchu těžké paniky, stresu, časové tísně, strachu, ale také velkého očekávání, nočních můr a velkých nadějí. To vše tak nějak pominulo během několika dní a většinu oněch negativních emocí vystřídaly pocity úlevy, drobného zklamání, ale současně radosti a překvapení, které vlastně ani tak překvapením nebylo…

Abych vysvětlila ty rozporuplné pocity. Ve středu jsem zdolala SZZk a získala kýžený titul Bc., z čehož mám pochopitelně radost, ovšem stejně jsem trochu zklamaná. Sama ze sebe. Mohla jsem podat mnohem lepší výkon, ale zradily mne vlastní nervy (asi i trochu únava a tlak, který jsem sama na sebe vyvinula), takže titul jsem získala, s poměrně slušnými výsledky, ale nebyla jsem tak výborná, jak jsem si představovala a jak jsem měla být. teď už s tím ale nic nenaděláme...tedy...Pozdě bycha honit a historie se prý stejně neptá. :-)

Ve chvíli, kdy jsem konečně úspěšně složila tuto zkoušku (pro mne, dá se říct, životní zkoušku, protože o titulu jsem snila už jako malá holka), jsem se konečně mohla ráno probudit a bez výčitek jsem mohla trávit čas s lidmi, které jsem opravdu hodně zanedbávala…
Tedy den po státnicích jsem jela zařídit nějaké formality do Pardubic, kde jsem zůstala téměř do večera, abych mohla podpořit svou spolužačku/kamarádku Soňu, jíž jsem neviděla přes rok, byť jsme studovaly stejný obor, která toho dne taktéž skládala SZZk. A v pátek ráno jsem se KONEČNĚ mohla sejít se svou bývalou kolegyní z práce, s níž jsme se neviděly od září.
A tím se konečně dostávám k tomu překvapení nepřekvapení. Ať už to byla má spolužačka nebo bývalá kolegyně, setkání bylo naprosto báječné. Je zkrátka znát, s kterými lidmi se člověk opravdu nemusí vídat denně (i když by rád chtěl, ale nejde to), a přesto to jejich vztahu neuškodí. S oběma jsme se jen pozdravily - asi jako bychom se neviděly kolik měsíců - a začaly jsme se bavit. A náš rozhovor vyzníval, jako bychom se neviděly jen pár dní, možná týdnů…zkrátka tam, kde jsme skončily, jsme znovu navázaly. A to je prostě báječné zjištění. Na jednu stranu překvapení, ale jak už jsem naznačila - zas takové překvapení to nebylo. U obou jsem tak trochu čekala, že to takhle bude vypadat. Zkrátka jsou to ženský do pohody i nepohody, jsou to kamarádky…A jak je vidět, ani čas, ani životní změny, úspěchy či neúspěchy nám nevezmou společná témata.

A to mě tolik těší! Dokonce tak moc, že už mě pomalu opouští i vztek za ty nedokonalé státnice :-)

Přeji vám všem překrásnou nedělí!!!

Vaše o dvě písmenka a tečku delší Hell xxx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se