KN - Křídla, Aprilynne Pike

2. srpna 2013 v 8:00 | Hell |  Recenze

Křídla

Román o patnáctileté dívce Laurel, která jde poprvé do školy, protože ji doposud učila maminka doma, a je plná nejistoty, zda vůbec zvládne být zavřená uvnitř nějaké budovy s lidmi, kteří se oblekají, chovají a stravují úplně jinak než ona.

Brzy však potkává Davida, který se jí stane skutečným přítelem a oporou, když Laurel zjistí, že není tak docela člověk, ale vyšší forma života, totiž florela. Zkoumat pod mikroskopem okvětní lístky, které rostou Laurel ze zad a vypadají jako křídla, a šikovně je schovat všem na očích, je snadný úkol v porovnání s tím, co mladé přátele čeká.

Modelovým čtenářem Aprilynne Pike je, podle mě, dívka od 13 do 19 let, ale myslím si, že je příběh natolik krásný, že by mohl upoutat i jiné věkové kategorie.
Kromě ústředního tématu se v knize odehrává i příběh rodící se lásky mezi Laurel a Davidem a neméně silným citem mezi Laurel a florem Tamanim. Autorka se romantické části knihy chopila poměrně vkusně.

Kniha se moc hezky čte, příběh je celkem originální, ale je pravda, že některé části by si zasloužily více propracovat, ale uvidíme (tedy asi spíš já, protože už se chystám na druhý díl), jestli nedoustanou více prostoru v dalších dílech (Kouzlení, Osud, Iluze), poněvadž Křídla jsou teprve první částí.

Velmi oceňuji nápaditý, velmi jemný obrázek na přebalu knihy a zvolené písmo a řádkování - i to je příčinou, proč se tak pěkně, prakticky jedním dechem, Křídla čtou. Jen bych vytkla dost časté překlepy, což ovšem není vina autorky samotné, ale spíše nastala chyba v českém překladu (sem tam chybí písmenka, občas přebývají).

Celkový dojem? Vzhledem k tomu, pro jakou cílovou skupinu je kniha psaná a že jde o debut, musím říct, že jsem nadšená! Na léto naprosto ideální. Dokonce můžu říct, že by se klidně mohlo stát, že jsem Křídla nečetla naposledy. Takže pro romantické duše, které věří (nebo by chtěly věřit) na víly a dokonalost přírody, doporučuji.

Hell xxx
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se