Hellena

21. února 2013 v 11:53 | Hell |  Hellena...tak trochu lifestyle

Ahoj!

Jmenuju se Hellena a tento blog jsem založila především z toho důvodu, že ráda píšu, ráda se s lidmi podělím o svůj názor či zkušenosti a zároveň se ráda dozvím, co si o rozebíraném tématu myslí druzí, proto piště komentáře, na které budu moci reagovat.

A teď už v krátkosti něco o mně...
Pocházím z jednoho z nejkrásnějších měst na světě - z Hradce Králové, kde jsem o sobě v březnu roku 1990 dala poprvé dost hlasitě a velmi dramaticky vědět a už jsem tu zůstala. Studuji sociální antropologii na FF v Pardubicích a pevně doufám, že jednou budu pracovat v médiích.

Mám vícero koníčků, z nichž se nejintenzivněji věnuji psaní, hudbě, filmu a četbě. Psát jsem začala už na základní škole díky své češtinářce, byť spíše do šuplíku, popřípadě do školních soutěží či rodině a přátelům, jež jsem chtěla potěšit, až jsem začala publikovat některé své práce na blogu, na němž pracuji více či méně intenzivně od roku 2006 (www.charmer.blog.cz).
Pro rok 2013 jsem čestnou členkou Spolku přátel krásného slova. V časopise Škrabopis, který SPKS vydává, mi vyšla povídka "Amélie" a na webu naší katedry (ksv.upce.cz) najdete mou reportáž o kurzu černobílé fotografie.

Filmu se věnuji pasivně (dříve i aktivně). Pasivně - jako divák především psychologických, dramatických a kultovních snímků. Aktivně jako "tvůrce". V prvním ročníku na univerzitě jsem s kolegou z katedry natáčela viral pro pardubickou filharmonii "Skandál v komorní filharmonii Pardubice", který se pak promítal na studentské konferenci. (Je to amatérské, ale nám se to líbí - bylo to mé první setkání s kamerou a střižnou.) Následoval krátký etnografický film (semestrální práce) a pak se mé filmařské ambice umírnily, neboť jsem přišla nejen o veškerý materiál natočený k bakalářské práci, ale i záběry, které měly tvořit krátký propagační film pro SPKS.

Mezi mé nejoblíbenější autory patří především prokletí básníci, Stephen King, Robert Fulghum, Petr Šabach a v poslední době španělský spisovatel Gabriel García Márquez.

Miluju svoje rodiče, pana Božského, své přátele, svého psa, podzim a jaro, gotickou subkulturu, umění, filmy Tima Burtona, jazz, tatarský biftek, jasmínový čaj a spoustu dalších věcí, které život nabízí.

Fascinuje mě japonská a řecká kultura, filmy z počátku 20. století a nepředvídatelnost života. Věřím na osud, karmu, přátelství a taky v to, že za život se má zkusit všechno a do všeho se má jít naplno.

Moje motto zní: "Miluju život. I když s ním mám jistý problémy, tak je život pořád to nejlepší, na co jsem zatím narazila." (Neil Simon - Poslední ze žhavých milenců)


Hell xoxo
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Díky za návštěvu i případné sdílení! Smějící se